Матеріали для ремонту, як правило, завжди підбираються заздалегідь. І якщо з фарбою, шпалерами та фіранками все ясно, оскільки вони вибираються згідно смаковим уподобанням людини, то ось визначитися з типом підлогового покриття завжди важче.

  Наприклад, як визначити, що краще лінолеум або ламінат? Щоб знайти відповідь на це питання, треба знати переваги та недоліки кожного з цих покриттів для підлоги.

Піддамо порівняльного аналізу якості цих будівельних матеріалів, а почнемо з естетичності (красивості). За цим параметром будь-якої переваги в бік одного або іншого виробу немає (нічия). Дизайнерський діапазон, пропонований для цих двох, дуже затребуваних покриттів, досить великий.

   За ціною виграє лінолеум. Він завжди дешевше ламінату. Але це стосується лише вартості синтетичного матеріалу (ПВХ). Натуральне покриття на джутової основі - це дороге задоволення.

   Лінолеум, однозначно, настилається швидше, ніж монтується ламінована підлога. У вимогах, пропонованих до укладання цих матеріалів, є загальний пунктик - це рівна чорнова основа. Якщо вона буде неякісною, то обидва цих покриття можуть вийти з ладу. Лінолеум порветься, а у ламінату зруйнується замкова система.

   Крім цього, обом цим матеріалам потрібна підкладка (повсть, пінополістирол, ізолон, пробка ...), яка послужить для звуко- та теплоізоляції. Без нього лінолеум буде холодним, а ламінат клацати по чорновій підлозі. До речі, під лінолеум на повстяній або який-небудь іншій основі підкладку класти необов'язково.

   Будь-які огріхи (помилки) на приклеєному до основи полімерному настилі виправити не можна. Ламіновану же підлогу завжди можна перебрати.

   У світлі зносостійкості і захищеності від механічних пошкоджень лінолеум на відміну від ламінату - це м'яке покриття підлоги, без проблем може знищитися будь-яким, більш твердим, предметом (меблі, каблуки і так далі).

   Крім того, в місцях, де рух носить більш інтенсивний характер, зазвичай, трапляється витирання верхнього декоративного шару. В результаті чого лінолеум виглядає часом жахливо і підлягає заміні (ремонту). Доведеться або все перестилати, або робити велику латку, що, звичайно, не зовсім естетично.

   Ламінат - як тверде покриття, безумовно, більш стійкий до механічних впливів. При його пошкодженнях розбирати всю підлогу не треба, а досить замінити лише панель з дефектом.

   Багато покупців стверджують, що лінолеум (через м'якість) набагато тихіший, ніж ламінат. Але випускаються модифікації ламінатної дошки з додатковим шаром, що містять спінений полімер. Його виробники стверджують, що він відрізняється зниженим на 60% рівнем шуму.

   За термінами експлуатації лідерство за лінолеумом, який справно служить років десять. Тільки ламінат комерційного класу (дуже дорогий) зможе протягнути такий же термін, а звичайної якості (ширвжиток) служить, як правило, не більше п'яти років.

   За властивостями пожежонебезпеки ці два покриття діаметрально протилежні. Дуже щільний ламінат практично не горить, а лінолеум навпаки легко запалюється. Ламінована підлога гіпоалергена, а ось лінолеум (особливо неякісний) може спровокувати алергічну реакцію.

   ПВХ підлогу побоюється агресивних хімічних засобів і не боїться води. Але якщо вона виявиться під тильною стороною лінолеуму, то це загрожує розвитком грибка і появою неприємного прілого запаху. Це потрібно враховувати при догляді за лінолеумом. До того ж оберігайте його від гострих, колючих предметів.

   Ламінат коробить від вологи. Знаючи про це, багато виробників - Quick Step, Meister і Egger часто обробляють його смолами, а стики просочують спеціальними складниками, щоб зробити цей матеріал водостійким. Деякі марки ламінату можна укладати навіть у ванній кімнаті.

   Маючи уявлення про плюси і мінуси даних сучасних будматеріалів, можна цілком самим визначитися з вибором одного з цих підлогових покриттів.