Лінолеум - популярний і доступний вид підлогового покриття. Він зручний, легко чиститься, а час його служби може досягати досить тривалих термінів. Але як же вибрати лінолеум, який підійде, саме для вашого житла?

   Перш за все потрібно визначитися для яких цілей і в яке приміщення ви хочете його постелити. Адже є три типи лінолеуму по його призначенню: комерційний, напівкомерційний і побутовий. При цьому вони відрізняються тільки зносостійкість. А саме - побутові покриття призначені для маленьких приміщень і квартир, напівкомерційні - для приміщень, із середньою прохідністю, а комерційні для великих приміщень з найбільшою прохідністю, наприклад, в кінотеатрах або ресторанах.

   Крім того, за типом основи можна виділити 3 типи лінолеуму: лінолеум безосновний, лінолеум на спіненої основі, лінолеум на тканинній основі.

   Перший тип має від одного до чотирьох шарів. Вони можуть бути однотонними, різнобарвними або з тематичними малюнками і імітувати природний візерунок. У цього виду покриття існує одна явна перевага - колір на ньому не стирається, а сам лінолеум не деформується і не псується.

   Лінолеум на тканинній основі має товщину в 5 міліметрів і тонше. Він складається з двох шарів - тканинного шару і верхнього. Цей шар екологічно чистий і безпечний для здоров'я. У таких покриттів своєрідна технологія нанесення візерунка або малюнка - він не наноситься на поверхню, а вбивається в шар, і таким чином має захист від стирання і пошкоджень.

   Поверхня на спіненої основі дуже тонка і має товщину до чотирьох міліметрів. Тому вона досить гнучка. Такий лінолеум дуже довговічний і зносостійкий. В його основі лежить спеціальний міцне скловолокно. При цьому, на поверхню нанесений спеціальний шар зносу. Виробляється такий лінолеум шляхом запікання в печі, в наслідок чого утворюється характерний рельєф малюнка.

   Знаючи всі ці особливості, вам буде набагато легше зрозуміти, який саме тип лінолеуму ви хочете постелити.

   Вибір повинен залежати також від приміщення і його призначення. Важливим етапом є, безпосередньо, укладання лінолеуму. Після остаточного вибору його потрібно правильно укласти. Побутовий лінолеум більш тонкий, він має середню теплопровідність, непоганий водонепроникністю. Перед укладанням потрібно перевірити, щоб на ньому не було тріщин. Він не повинен мати заломів і тріщин і володіти високою гнучкістю. При цьому, чим товще покриття, тим воно міцніше і тим менше пропускає шуми. Також, не потрібно брати яскраві покриття зі складним малюнком - такий лінолеум буде складно укласти і підготувати. Для маленьких кімнат, таких як кухня або хол, потрібно вибрати покриття не більше 3 міліметрів. Для цього підійде побутовий лінолеум. А ось в спальні і вітальні, краще підійде безосновний, побутової або напівкомерційний лінолеум. У дитячі кімнати можна навіть укласти і комерційний лінолеум, так, як там, все часто змінюється і переставляється меблями.

   Купуючи ваше майбутнє покриття, звертайте увагу не його цілісність. Адже будь-який дефект буде на увазі після укладання лінолеуму. На ньому не повинно бути ні подряпин, ні заломів, ні будь-яких інших пошкоджень. У всьому іншому покладайтеся лише на свій смак - адже ніхто краще вас не вибере колір і стиль вашого майбутнього підлогового покриття. А адже воно відіграє важливу роль в атмосфері вашого будинку і створює вам гарний настрій і затишок.