Лінолеум, хоч і вважається одним з найбільш недорогих підлогових покриттів, все ж трохи вибагливий. Він не переносить прямі сонячні промені, низьку температуру, а також відкритий вогонь. Все це може з легкістю зіпсувати стан цього підлогового покриття. Якщо вами вже вибрано необхідне приміщення, тоді можна ознайомитися з тим, як же правильно класти лінолеум.

   Для початку потрібно переконатися, що підлога, на якому буде лежати лінолеум, абсолютно рівний, без горбів, тріщин і інших подібних дефектів. Для виправлення нерівностей використовують або шпаклівку, або фанеру, якщо підлога з дерева. Старий лінолеум, якщо такий є, обов'язково повинен бути прибраний, адже його стан вже зіпсовано і тоді не буде дотримуватися перша умова для правильного укладання лінолеуму.

   Далі необхідно очистити підлогу від будь-яких видів забруднень, дочекатися його висихання і потім вже стелити лінолеум. Після цього підлогового покриття потрібно дати час "відлежатися", лінолеум повинен звикнути до температури кімнати і вирівнятися, для цього можна навіть на нього щось покласти, але не дуже важке.

   Після того, як лінолеум "вилежатися", можна обрізати непотрібні шматки, вирівнявши покриття по несучій стіні. Зробити це можна за допомогою ножиць або спеціального ножа, але щоб не помилитися і правильно все вирізати, потрібно спочатку все помітити олівцем. Іноді буває так, що кімната за розміром більше, ніж один шматок лінолеуму, тоді потрібно поєднувати з другим шматком. Простіше, якщо покриття без малюнка, але, якщо він все ж таки присутній, необхідно обов'язково зберегти його цілісність, щоб в результаті підлога виглядала акуратною і красивою. Так само складність може викликати вирізання цього підлогового покриття по кутах. Для того, щоб все вийшло акуратно, потрібно нагнути лінолеум на себе зворотньою стороною і там помітити маркером.

   Після того, як всі підготовчі роботи готові, можемо клеїти лінолеум. Існує два способи його приклеїти. Можна скористатися двостороннім скотчем, розклеюючи його по всьому периметру кімнати, але це не застрахує вас від появи нерівностей на покритті. Так само є й інший варіант, можна посадити лінолеум на клей, але використовувати потрібно тільки призначений для цього клей. Наносити його потрібно по всій площі, бажано широким пензлем. Клеїти лінолеум варто потроху. Кожну ділянку необхідно акуратно розрівнювати валиком, щоб уникнути нерівностей і "хвиль".

   Слідуючи цим досить простим правилам можна зробити шикарний підлогу, який прослужить досить довго, якщо враховувати всі нюанси цього підлогового покриття.