Є кілька причин, за якими люди вибирають ковролін в якості підлогового покриття: він практичний, естетичний і зносостійкий. Для того, щоб виконувалися всі перераховані вище умови, необхідно вміти правильно вибирати і стелити дане підлогове покриття.

   Ковролін буває розрізним, петльовим, у вигляді крученої нитки з ворсом, а також скролл. Самим зносостійким з усіх є петлевий. Якщо приміщення, в якому стелиться ковролін невелике, то його можна стелити повністю, залишаючи лише 10 - 15 см про запас, щоб уникнути просвіту між стіною і покриттям. Перш ніж стелити ковролін, необхідно провести грунтовку, вирівняти підлогу. Якщо стелити ковролін на дерев'яну поверхню, то не варто забувати про підкладку.

   Основні способи настилу ковроліну:

1. Вільне укладання. Ковролін повністю розстеляють на підлогу, вирівнюють, підрізають, а потім просто підганяють під плінтус. Це найшвидший і простий спосіб постелити покриття, його недоліком можна вважати тільки те, що він може зміститися.

2. Стретчинг (безклеєвий спосіб). В даному випадку необхідно викласти ковролін, потім підігнати його за Гріпперні рейки з шипами, які повинні бути розташовані по всьому периметру кімнати, потім спеціальними лапами проводиться натяжка, після чого гриппери закриваються плінтусами.

3. Кріплення ковроліну двостороннім скотчем.

4. Пряма проклейка. Ковролін стелиться на спеціальний клей, потім повністю фіксується. Спосіб найбездоганніший, але як тільки ви захочете змінювати підлогове покриття, вам доведеться міняти ще й підлогу. Вирішуйте самі, який ковролін і спосіб його настілки підходить вам більше.