Найчастіше в багатоквартирних будинках лінолеум укладають відразу поверх бетону. І, як правило, якість укладання лінолеуму безпосередньо залежить від якості самої підлоги. А як бездоганно укласти на підлогу з цементу лінолеум, ви можете дізнатися з цієї статті.

   Спочатку необхідно привести в належний вигляд бетонну підлогу. Для цього ретельно виметіть пил з цементу і все сміття. Далі, за допомогою, досить, довгого бруска, оцініть поверхню підлоги, вона повинна бути рівною. Якщо підлога нерывна, можете, за допомогою простого зубила, збити надлишки цементу, а при наявності западин, замажте їх розчином, який готується з піску та цементу. Дотримуйтесь співвідношення при підготовці розчину, беріть три частини піску на одну частину цементу. І тільки після того, як вся підлога повністю вирівняна, можете приступати до укладання вашого лінолеуму. Деякі робочі на сам бетон вистилають старий лінолеум, а потім кладуть новий. Щоб лінолеум добре відлежався, після придбання, обов'язково залиште на деякий час його в квартирі. Потім, можете розкроїти і почати вистилати його на підлогу. Коли приступете до розкроювання лінолеуму, врахуйте обов'язкове розміщення всіх необхідних вам полотен в кімнаті. Наприклад, лінолеум одного кольору і мармуроподібного, повинні бути укладені у напрямку світла, полотна стеляться перпендикулярно зовнішнім стінам, так сховаються небажані шви, роблячи як би монолітну підлогу. А якщо на лінолеумі є які-небудь орнаменти або малюнки, в такому випадку викладайте полотна в подовжньому перебігу. Вони розміщуються до зовнішніх стін паралельно, а малюнок повинен точно збігатися.

   Сьогодні будівельні магазини надають широкий вибір лінолеуму різної ширини і довжини. Так що, якщо ваша кімната невеликого розміру, то можете сміливо стелити один шматок лінолеуму, таким чином стики будуть відсутні зовсім. Якщо відшукати лінолеум потрібної для кімнати ширини ви не можете, не впадайте у відчай, в даній ситуації шви також можна заховати. Для цього, найбільший шматок лінолеуму постеліть посеред кімнати, від стіни до стіни, а на видних двох ділянках з обох сторін, зробіть викрійку двох шматків, які підходять за розміром вузьких полотен, так щоб малюнок збігся. Саме при такому укладанні залишилися шви видно не будуть, тим більше якщо кімната в майбутньому буде обставлена ​​меблями.