Укладання лінолеуму досить просто і займає мало часу. Класти його можна на дерев'яні підлоги, плити. Бажано, щоб підстава такої підлоги була без западин і горбів, а поверхня рівною, так як ці недоліки можуть бути помітні після покриття.

   Перед тим, як приступити до укладання лінолеуму, поверхню підлоги потрібно, як слід підмести і помити. Лінолеум наклеюється за допомогою спеціального клею або двостороннього скотча, який продаються на будівельних ринках і в спеціалізованих магазинах.

   Якщо ПВХ покриття настилають на дерев'яні підлоги, то слід ретельно перевірити їх на міцність і наявність щілин. Якщо ж на підлогах присутні щілини, то спочатку їх краще покрити плиткою. Перед тим, як наклеїти лінолеум, його розстилають на добу, притискаючи в місцях з'єднання, а потім полотнище згортають до половини.

   Далі наноситься мастика (приблизно 0,5 мм на вільну основу). Вона сохне 6 годин. Через 6 годин мастику наносять на зворотню частину лінолеуму. Після 30-хвилинної витримки його укладають на місце. Якщо потрібно стикувати лінолеум на ширину кімнати, стики слід порізати. Для прирізки стиків по краю лінолеуму слід залишати чисту смугу шириною 100 мм. Після укладання лінолеум розгладжують дрантям.

   Через дві доби після приклеювання полотен робиться прирізка крайок. Для цього береться металева лінійка і накладається на стик двох зрізів лінолеуму. Далі робиться розріз через обидва полотнища.

   Прирізані кромки обробляють мастикою і притискують до основи. Далі слід провести зварювання полотнищ. Зварювання для з'єднання лінолеуму буває холодним і гарячим. Проводиться вона через добу після приклеювання.

   Розглянемо гаряче зварювання. Проміжок між полотнами повинен бути мінімальним. Береться рубанок і на всій протяжності стику прорізається паз для шнура. Шнур поміщається в пістолет-фен, вкладається в паз і заплавляєтся по всій довжині. Далі стамескою обережно зрізаються наплави.

   На краю полотнищ наноситься клей. Через годину шов буде остаточно готовий. Слід пам'ятати, що клей містить шкідливі для здоров'я речовини. Зварювання краще проводити в провітрюваному приміщенні.