Методів настилу ковроліну на поверхню підлоги існує чимало. Один з тих, що дозволяє закріпити підлогове покриття найбільш надійно, це приклеювання. Але, щоб якісно приклеїти ковролін, необхідні чималі зусилля. Результат залежить від різних чинників, тому подібна робота повинна виконуватися дуже відповідально. Приклеювання ковроліну передбачає наступні важливі етапи.

   Вибір клею для ковроліну

   Спочатку потрібно визначитися з тим, який клейовий склад стане використовуватися для настилу матеріалу. В принципі, існують два найбільш підходящі варіанти, у кожного з яких присутні свої особливості. Перший варіант - дисперсійний клей на водній основі. Він доречний при внутрішніх роботах, оскільки відрізняється екологічністю, простий у використанні і недорого коштує. Але при підвищеній вологості склад може розчинитися.

   Тому більш універсальним вважається двокомпонентний вологостійкий клей. Його краще вибрати, якщо ковролін укладається на не вологостійке покриття.

   Підготовка підлоги для поклейки ковроліну

   Підлогове покриття такого типу потрібно укладати тільки на гладку поверхню. Спочатку доведеться видалити раніше використані оздоблювальні матеріали. Далі потрібно вирівняти підставу під ковролін, використовуючи цементно-піщаний склад або суміш, що самовирівнюється. Можна приклеювати підлогове покриття вже до такої основи. Але все ж краще додатково застелити підлогу листами фанери. Шви які залишилися потрібно заповнити шпаклівкою, щоб на ковроліні надалі не з'явилися заломи. Перед приклеюванням суха стяжка ще й обробляється грунтом.

   Наклеювання ковроліну на підлогу

   Подальші роботи виконуються так само, як і при застосуванні лінолеуму. Ковролін згортається в рулон, а поверхня обробляється клейовим складом. Потім матеріал поступово розгортають і ретельно притискають до основи. Важливо, щоб рулон був приклеєний до підлоги по всій площі, тому не можна залишати повітря під матеріалом. По периметру кімнати ковролін може трохи заходити на стіни. Потім його просто підрізають і закривають края плінтусом.

   Серйозні труднощі при укладанні ковроліну на клей не виникають. Тому власник здатний отримати гідний результат, якщо докладе, хоча б, трохи зусиль. Описані процедури, виконані грамотно, гарантують відмінний ефект. Приклеєний ковролін довго прослужить, не доставляючи незручностей.