Сьогодні у продажу є багато підлогових покриттів. Всі вони відрізняються якістю, міцністю, ціною і складністю установки. У цій статті ми поговоримо про ламінат ─ ідеальний варіант за ціною і якістю, який підходить для будь-якого приміщення.

   Переваги ламінату:

 • екологічність;

 • вогнетривкість;

 • стійкість до більшості розчинників;

 • деякі види ламінату вважаються ударостійкими;

 • нескладна установка;

 • укладати ламінат можна на будь-яку рівну поверхню;

 • простота в прибиранні;

 • доступна ціна.

   У нашій країні багато старих будівель з фанерними, бетонними, дерев'яними або вініловими підлогами. Все це прекрасно підходить для ламінату. А з огляду на легкість установки, ви можете заощадити на майстра і постелити підлогу самостійно.

   Як встановити ламінат без будівельників?

   Візьміть рідкий розчин цементу для стяжки і залийте дві метрові смуги, розташовані паралельно. Далі вирівняйте їх за допомогою метрової планки, притискаючи нею кожну смугу, щоб зробити підлогу максимально рівною. Крім цього, вам знадобиться молоток, лінійка і рівень.

   Залийте стяжку трохи вище рівня маячків, розрівняйте її. Візьміть рейку і вирівняйте всю поверхню підлоги до рівня маячків. Потім, прибираючи маячки, залийте всі стики бетонним розчином. Зачекайте близько 30 годин і якщо по поверхні підлоги можна ходити, значить, що все добре. Потім добу змочуйте поверхню підлоги водою. Далі постеліть поліетиленову плівку з фольгою (так звану, підкладку під ламінат). І тільки після цього можна, нарешті, стелити ламінат.

   Починайте укладати першу смугу вздовж головної стіни. Врахуйте, що ламінат може розсунутися приблизно на 10 мм по периметру, тому трохи відступіть від стіни.

   До того ж, не забувайте про плінтуса. Для скріплення стиків прекрасно підійде клей: він добре проникає в волокна і скріплює їх. Для правильного і рівномірного розподілу навантаження, посуньте панелі торцями один до одного, приблизно на 50 см. Далі візьміть дерев'яні кілочки, щоб втиснути шпунти в попередню панель. Вони знадобляться для укладання останнього ряду уздовж стіни.

   Власне, це все що потрібно знати для самостійної укладання ламінату. Що ж стосується прибирання такої поверхні, то у вас не повинно виникнути ніяких складнощів. Ламінат не боїться води. Головне ─ якісно обробити герметиком стики. І все ж після миття підлоги, не забувайте протирати покриття сухою ганчіркою.