Великою популярністю, як покриття для підлоги, користується ламінат. Багато покупців, коли з'являється необхідність заміни підлоги, вважають за краще ламінат. З його допомогою можна швидко отримати якісне і недороге покриття для підлоги. Вибираючи ламінат, споживач повинен звертати увагу в першу чергу на його міцність.

   Клас ламінату встановлюється за ступенем його міцності. Виробники встановили таку класифікацію цього підлогового покриття:

• Домашній ламінат - 21, 23, 24. Ламінат такого класу може служити в середньому 2-6 років. Найслабшим і дешевим є 21-й клас. Він практично не користується попитом, через, досить, низьку міцність.

• Комерційний ламінат - 31, 32, 33. Відрізняється високою міцністю. Він може прослужити більше десяти років.

   Ще до покупки ламінату, треба визначитися, для якої кімнати він призначений. Не всі приміщення в однаковій мірі піддаються навантаженням. Наприклад, підлога на кухні (те ж саме передпокої) більше схильні до впливу води, ніж інші приміщення. Тому для таких приміщень слід купувати ламінат більш високої міцності (23 або 31 класу) товщиною 8 міліметрів. Така товщина гарантує якість замку на панелі.

   Способи настилу ламінату

   При використанні т.зв. «Плаваючого» способу настилу панелі ламінату з'єднуються за допомогою замків, або клею без кріплення до підлоги. Замкові панелі більш зручні в укладанні, ніж клейові. Для установки таких панелей не потрібно ніяких спеціальних інструментів. Підлогу, зібрану без застосування клею, можна, в разі необхідності, розібрати і використовувати в іншому приміщенні. Не важко буде, при пошкодженні однієї планки, замінити її на нову.

   При клейовій збірці панелі ламінату склеюються спеціальним клеєм, який не пропускає воду в місця їх з'єднання. Виробники, в даний час, стали більше випускати, більш зручні в збірці, панелі з замками, знімаючи з виробництва клейові варіанти.

   Щоб було простим і легким укладання ламінату, треба зробити попереднє вирівнювання чорнової основи підлоги. Для шумоізоляції і згладжування нерівностей під ламінат слід укладати підкладку. Вона може бути виготовлена, наприклад, зі спіненого поліетилену. Енергія і час, витрачені на цю роботу, виправдаються при самому укладанні. В результаті вийде якісна підлога з ламінату, яка не скрипить під ногами, не прогинається і не розходиться по швах.

   Переваги ламінату

   Ламіноване покриття має багато переваг. Не боїться сонця, кігтів домашніх тварин, кинутих на нього недопалків. Найголовніше - він не завдасть шкоди здоров'ю людей, які страждають алергією. Вартість даного покриття невисока. Зовні схожий на дерево. Зручно укладати. Його міцну поверхню не можуть зіпсувати побутові вм'ятини і подряпини. Випускається в різноманітних відтінках і кольорах, на будь-який смак споживача.

   Недоліки ламінату

   Недовговічність. Ламінат служить від сили до десяти років (незважаючи на гарантію виробників - до 15 років). Його не можна піддавати циклюванню, покриттю лаком. Можна тільки поміняти. Якщо людині потрібна підлога, з більш довгим терміном служби, ламінат їй не підходить. Зате його нескладно перестелити. Може немає сенсу укладати на тривалий термін ламінат? Легше поміняти його раніше. Заодно вийде новий інтер'єр.

   Боїться води. Для поверхні покриття вода не страшна. Але при попаданні в щілини, вода може проникнути в основу. В результаті чого набрякне основа і деформується поверхня. Підвищенню водостійкості ламінату може сприяти укладання клейовим способом, стики панелей склеюються водовідштовхувальним клеєм. Слід зазначити те, що щоденне прибирання з вологою ганчіркою не завдають ніякої шкоди ламінату.

   Використовуючи вище перераховані поради щодо вибору ламінату та експлуатаційні характеристики, будь-який споживач зможе вибрати якісний матеріал для свого майбутнього статі.