Лінолеум - універсальний і надійний матеріал. Він все частіше використовується для укладання в звичайних будинках і завойовує все більше прихильників. Дане підлогове покриття має деякі особливості, які є перевагами перед іншими покриттям для підлоги. Лінолеум легко миється, він легкий в укладанні і демонтажі, його легко транспортувати, а також, вибрати відповідний за ціною і якістю вид підлогового покриття.

   Лінолеум прекрасно переносить постійний вплив води і вологи, він практично не уразливий до всіх миючих засобів, а завдяки своєму гладкому покриттю він відмінно миється. Єдиним недоліком лінолеуму є те, що він є холодним покриттям підлоги. Саме тому, його не рекомендується укладати в спальню, вітальню або будь-яку іншу кімнату, де необхідно створити домашній затишок і відчуття теплоти, адже в зимову пору року, ходьба по лінолеуму без взуття доставляє дискомфорт.

   Лінолеум підходить для укладання практично в будь-яке приміщення крім ванни. Однак, клас лінолеуму залежить від прохідності приміщення, в якому його планується укладати. Наприклад, на кухні і передпокої прохідність вище, ніж в інших приміщеннях, тому, часто, в цих кімнатах необхідний більш високий клас лінолеуму, ніж в інших. Так що, підлогове покриття для кожної кімнати потрібно підбирати окремо один від одного. Всього виділяють три класи лінолеуму. Якщо в будинку проживає одна людина або невелика сім'я, то всі кімнати в будинку можна встелити побутовим лінолеумом. Побутовий лінолеум має мінімальну товщину робочого шару, тому він має мінімальний рівень зносостійкості. Такий клас лінолеуму підходить тільки для приміщень з мінімальною прохідністю.

   Напівкомерційний лінолеум підходить для будь-якого побутового приміщення, адже він має середню товщину робочого шару, завдяки чому витримує досить великі потоки людей. Цей тип лінолеуму займає положення між комерційним і побутовим класами лінолеуму. Вартість такого підлогового покриття також знаходиться по середині між побутовим і комерційним лінолеумом. Напівкомерційний лінолеум іноді використовують для укладання в офіси, де спостерігається не великий рівень прохідності.

   Найміцнішим і надійним покриттям підлоги є комерційний лінолеум. Він здатний витримувати максимальний рівень прохідності і практично «надміцний». Його, як правило, використовують для укладання в ресторанах, кафе і готелях. Він підходить і для укладання в житлових приміщеннях, але це не доцільно через високу ціну комерційного класу лінолеуму.

   Вибираючи лінолеум в інтернет-магазині, перед його покупкою обов'язково подивіться на підлогове покриття в живу, щоб особисто переконатися в його якості та відтінку. Крім того, не купуйте покриття, яке належить до різних партій, так як навіть той лінолеум, який належить до однієї моделі але різним партіям, може мати різні відтінки.