Килим - не стільки розкішна прикраса будь-якого внутрішнього інтер'єру, скільки комфортне покриття для підлоги, за яким так приємно і корисно ходити босоніж. Внаслідок цього факту при його виборі головне потрібно знати, килим, яке забарвлення, фактури або ж форми підійдуть для стилю тієї або іншої кімнати. Так як правильно, обраний килим дасть тепло і затишок, буде якоюсь родзинкою вашого затишного будинку.

   Так, наприклад, в залитій сонячним світлом кімнаті, де вікна звернені на південну сторону стануть доречні килими в прохолодних тонах. Але якщо ж кімната не освітлена належним чином, то її «зігріє» килим з яскравих і теплих тонів.

   Однотонного забарвлення килим виділяє форму і забарвлення меблів. Строкатий однотонний килим виглядає як слід на однотонному блискучому підлозі. Тут буде доречно, коли тон килима потрапляє в тон статі.

   Для спальної кімнати підійде килим яскравих пастельних кольорів, тоді як в кімнаті для гостей або в дитячій, можна втілити досить сміливі і зухвалі колірні рішення. Втім, не треба прикрашати приміщення надмірно строкатими килимами, забарвлення і візерунок килима, перш за все, повинен поєднуватися з іншими предметами інтер'єру.

   Килим в інтер'єрі можна, при бажанні, розміщувати на свій смак - покривати їм всю площу підлоги, яку частину його, виділяючи, наприклад, куточок для відпочинку. Килим невеликого розміру може бути самостійним складовим інтер'єру кімнати, виділяти потрібну її зону, великих розмірів килим здатний сформувати стиль кімнати в цілому, а невеликі килимки, навпаки, відмінно підходять для дизайну окремих акцентів у вирішенні за вибором стилю. Великих розмірів килим з великим візерунком або орнаментом, чудово виглядає виключно в просторій кімнаті, а в кімнаті невеликих розмірів він стане напружувати зір різноманітністю яскравісттю фарб, гасячи, таким чином, решту обстановки в кімнаті. Невеликі килимки можна розмітити перед диваном, у журнального столика або біля ліжка. Незаперечним є і очевидним є той факт, що килим має здатність, збирає пил.

          Деякі допитливі люди дуже часто задають питання: «Чи буде пил в Вашій оселі більше від того, чи лежить на підлозі килим або ж Ви ходите по плитці, лінолеуму, або дерев'яного паркету?» Так чи інакше, Ви робите прибирання в приміщенні не рідше, ніж один раз на тиждень. А кількість бруду і сміття з вулиці, ороговілих частинок з вашої власної шкіри, ниток з одягу і всього того, що прийнято називати - пилом, не збільшується і не зменшується просто від зміни дизайну інтер'єру. Швидкість осідання частинок пилу на рівну поверхню залишається постійною і незмінною. Дану дію можна з легкістю перевірити, коли при збиранні користуватися пилососом з прозорою трубкою замість мішка для збирання пилу. Різниця тільки в тому, що з полірованої поверхні пил миттєво піднімається вгору, а ворс - ковролін, має властивість її утримувати. Виходить цікавий момент, що коли ви ходите по «голій» підлозі, то самі того не бачачи, влаштовуєте «круговорот пилу в квартирі» при цьому дихайте нею також. А «в полоні» у поверхні з ворсом пил затримується до наступного прибирання. Висновок напрошується сам по собі «Чи так уже й поганий ефект пилозбірника?» Тим більше, що, на відміну від килимових покриттів, килим легко можна підняти, і провести прибирання, що не скажеш про килимові покриття.

  Для спальної кімнати підходять килими, укладені по довжині від однієї до іншої стіни, а також не дуже невеликі килимки біля ліжка. Тут дуже добре виглядають килими з натуральної вовни і з подовженим ворсом - вони приємні на дотик і добре приглушують звуки. У підлітковій кімнаті чудово виглядають, як яскравого забарвленні килими із зображенням залізниці або казкових героїв. Якщо у вашої дитини є алергія, то доцільніше зупинити свій вибір на акриловому покритті, яке є синтетичним аналогом вовни. Обов'язково потрібно враховувати той факт, що в підлітковій кімнаті килим повинен просто і легко чиститься, а також бути антистатичним.