Сьогодні найбільш затребуваним покриттям підлоги є ковролін. Така повсюдна народна любов до ковроліну стала можливою багато в чому завдяки його високій практичності. Ламінат або паркет при всіх своїх плюсах мають дві суттєві специфіки.

   По-перше - ціна. У порівнянні з ковроліном ламінат або паркет обійдуться «в копієчку».

   По-друге, для того щоб комфортно пересуватися по будинку в холодну пору року, як не крути, необхідно надягати домашнє взуття.

   Ходіння босоніж по не дуже теплій підлозі мало кому може сподобатися. Є, звичайно, варіант з підігрівом, проте він тягне за собою все ті ж фінансові питання. Ковролін тут - єдина альтернатива. Але, як то кажуть, ковролін ковроліну ворожнеча. Його якість безпосередньо залежить від способу виготовлення і застосовуваного матеріалу. Для виробництва ковроліну використовується як натуральну вовняну пряжу, так і синтетичну сировину.

   У першому випадку в порівнянні з штучним аналогом продукція буде дорожче. Зате покупець отримає всі привілеї натурального вироби. Такий ковролін прекрасно «тримає» вологу і повітря. Це означає, що ваша підлога буде постійно сухою і теплою. До того ж ковролін на натуральній основі відрізняється хорошими показниками пружності, що сприяє його легкому укладанні на підлогу. Основною особливістю ковроліну на натуральній основі є відносно невеликий термін служби. Синтетичний ковролін володіє високими показниками довговічності. Для його виготовлення використовуються поліпропілен, поліестер, нейлон і поліакріл. Найкращі характеристики демонструє нейлон. Продукти на його основі вигідно відрізняються від зразків з поліпропілену або поліестеру. Наприклад, з гарантійного терміну служби, який обчислюється 15 роками. Проте, науковий прогрес не відсиджується в сторонці. Створенню нових синтетичних волокон і поліпшенню «старих» присвячена діяльність багатьох НДІ.

   В результаті з'явилися матеріали суприм і треклон. Ковролін, виготовлений на їх основі, за своїми властивостями практично наблизився до натуральної вовни. У той же час він показує чудову зносостійкість. Різниться ковролін і по способам виготовлення. Розглянемо їх нижче. Голкопробивний спосіб. Суть даного методу полягає в наступному. Нитка укладається на первинну базу, після чого спеціальний верстат за допомогою голок вбиває в неї нитку, утворюючи робочу поверхню ковроліну. Зі зворотного боку підстави приклеюється закріплює підкладка. Характеризується такий ковролін відсутністю ворсу і дуже високою щільністю, за рахунок якої він стає надзвичайно зносостійким. Як правило, застосовується він в місцях з підвищеною жвавістю. Тафтінговий спосіб. Ця методика в якійсь мірі нагадує иглопробивну. Відмінність полягає в тому, що після її застосування ворс все ж утворюється. Причому, за бажанням виробника він може відрізнятися за своєю будовою.

   Зокрема, дуже популярна петелечна структура. Ворс утворюється петельками, що робить його гущим. Як і в попередньому випадку, закріплюється така конструкція за допомогою спеціальної підкладки. Тканий спосіб. Для виготовлення ковроліну по тканній технології застосовуються спеціальні ткацькі верстати. Це більш складний спосіб, робота по ньому вимагає набагато більше часу, ніж по двох попередніх. І все-таки він того вартий, так як ковролін виходить міцніше. Правда, ціна теж зростає. Високоякісний ковролін на натуральній основі невибагливий в догляді. Для його прибирання можна використовувати миючий пилосос. Гумова підкладка і шерсть до вологи байдужа. Трохи складніша справа з іншими видами ковроліну. У деяких випадках допускається тільки сухе прибирання. Для ретельного догляду потрібно хімчистка. Але у всіх випадках ковролін - вигідне і зручне покриття для підлоги.