Ламінат, на сьогоднішній день, є популярним матеріалом для покриття підлог. У магазинах будівельних і оздоблювальних матеріалів можна знайти безліч варіантів обробки ламінату - вибрати є з чого. Одною з вагомих переваг ламінату, є відносна простота його укладання.
Підготовка перед початком робіт.
Ламінат перед початком робіт обов'язково витримується протягом доби в приміщенні - це необхідно, щоб у матеріалу вирівнялася вологість і температура. Недотримання цієї рекомендації, найчастіше, приводить до наслідків, коли ламінат починає відчувати напругу і може з'явитися щілини - це відбувається через зміну обсягу самого матеріалу.
Перед початком монтажних робіт, обов'язково слід ознайомитися з інструкцією-правилами роботи з матеріалами (зазвичай знаходиться в кожній упаковці).
Необхідні для роботи інструменти:
• звичайний молоток або киянка;
• ножівка по дереву;
• невеликий брусок з дерева (пом'якшувати удари молотка);
• струбцина;
• будівельна рулетка;
• олівець;
• розпірки для зазорів у стін.
Поверхня для укладання ламинату, також, необхідно підготувати перед початком робіт. Вона повинна бути очищена від пилу та сміття, мати, максимально можливий, рівний горизонт площини. Значні перепади в 2-3 мм на кожен погонний метр не дадуть якісно укласти ламінат. Основою для укладання може бути бетон, старий паркет або лінолеум.
Вологоізоляція від бетонної підлоги реалізується за допомогою поліетиленової плівки, а звукоізоляція - бітумною підкладкою. Не рекомендується укладати ламінат на підлогу з електропідігрівом, оскільки це може привести до появи щілин внаслідок висушування. Підігрів підлоги, за допомогою водяного опалення, такого впливу не робить.
Особливості та тонкощі укладання ламінату.
Щоб шви були не так помітні, укладати ламінат необхідно паралельно надходженю в кімнату світла. Не можна прикріплювати ламінат до підлоги ніяким кріпленням або клеєм.
Монтаж починається від стіни, при цьому, між стіною і плитами, залишається 5-15 мм і зазор закріплюється розпірками в вигляді клинів. Це дозволить набрати матеріалу необхідну робочу форму. Другий ряд укладається зі зміщенням, що не менше 20 см, а защолкування торцевих замків проводиться, за допомогою, підбиття молотком, через брусок з дерева. По закінченню укладання проводиться установка плінтусів, які перешкоджають вологообміну.
На закінчення варто відзначити, що для самостійного укладання ламінату немає необхідності в спеціальних навичках і додаванню особливих зусиль. При належному догляді підлога з ламінату здатна прослужити тривалий термін.