Кожен раз при виборі підлогового покриття доводиться ламати голову - як правильно підібрати матеріал для підлоги в коридорі, на кухні, у вітальні? У цих приміщень є своє призначення, у них індивідуальний мікроклімат і різні експлуатаційні умови. Матеріали для обробки підлоги повинні відповідати призначенню приміщення. І найпростіше йде справа з лінолеумом - він годиться практично для будь-якої кімнати, в житловій квартирі або в котеджі.

   Лінолеум виготовляється за двома технологіями - з натуральної або синтетичної сировини. Ми поговоримо про штучне лінолеумі, так як він найбільш популярний.

   Лінолеум підходить для обробки підлог в приміщеннях з високою прохідністю, він не боїться вуличного бруду, тривалого контакту з водою і хімічними речовинами. Цей матеріал є вдалим для обробки кухні, оскільки, не вбирає запахи, легко миється, він гігієнічний і практичний. У коридорі він теж показує себе з кращого боку - з нього легко видаляються будь-які забруднення, його поверхня витривала до абразивного впливу бруду і піску. При митті підлоги, покритих лінолеумом, немає необхідності ретельно витирати воду, так як матеріал абсолютно не поглинає її.

   Переваги лінолеуму:

- екологічність;

- довговічність;

- привабливий вигляд;

- стійкість до впливу вологи;

- стійкість до зношування;

- зручність укладання;

- низька вартість;

- хороші теплоізоляційні властивості;

- практичність;

- відсутність щілин на підлозі.

   Лінолеум є герметичним, безшовним матеріалом. Він забезпечує захист від втрати тепла. Матеріал укладається практично на будь-яку основу і не вимагає особливо ретельного вирівнювання базової поверхні. Його відмінна риса - висока швидкість укладання. При монтажі не потрібні будь-які навички, з цією роботою можна справитися своїми силами.

   В процесі експлуатації підлоги лінолеум зберігає свій зовнішній вигляд і не вимагає фарбування, обробки, ремонту. Вони не бояться ультрафіолетових променів, морозу і спеки. При будь-яких температурних умовах лінолеум зберігає свої характеристики, його можна використовувати в неопалюваних приміщеннях з високим рівнем вологи, а також в дуже сухих приміщеннях.

   Лінолеум не вимагає строгого дотримання температурно-вологого режиму, що робить його одним з найвимогливіших матеріалів. Вибрати лінолеум для обробки підлог в своєму будинку дуже просто. Вам навіть не потрібно бути підкованим в питаннях дизайну, тому сміливо вибирайте матеріал на свій смак. Асортимент лінолеуму величезний - різні візерунки і кольори, імітація натуральної деревини, цегли, каменю, мармуру.

   Слід додати, що лінолеум коштує дешевше багатьох інших матеріалів і служить довго, зберігає свій бездоганний вигляд протягом десятиліть.