Як купити лінолеум? Чим різні види цього покриття відрізняються один від одного? Всі ці та багато інших питань, кожен з нас задає, коли доходить справа до укладання підлогового покриття, а саме, одного з найпоширеніших його видів - лінолеуму.

   Лінолеум - це визнаний лідер серед дешевих і якісних матеріалів, який зробить підлогу у вашому будинку приємною для ходьби і довговічною. Однак, щоб лінолеум найкраще вписався в інтер'єр вашого будинку, відповідав усім його особливостям і вашим потребам і не зносився передчасно, потрібно вміти його вибирати. Так, лінолеум розрізняється по класах (зносостійкості) і типу підкладки.

   Різні типи основи забезпечують різні ефекти, які надає лінолеум після укладання на підлогу (звукоізоляція, шумоізоляція і т. д.). Однак, найголовніший критерій, за яким слід вибирати будь-яке підлогове покриття, в тому числі, і лінолеум - це зносостійкість. За цим показником лінолеум ділиться на три основні класи: побутовий, напівкомерційний і комерційний.

   Класифікація визначається конструкцією лінолеуму - він складається з основи, основного матеріалу і робочого шару. Саме товщина робочого шару забезпечує той чи інший рівень зносостійкості покриття - чим він товстіший - тим вища зносостійкість лінолеуму і, відповідно - тим вище його клас.

   Так, найтонший робочий шар має побутовий лінолеум. Він швидко зношується і підходить лише для тимчасової укладання на кухні, в передпокій або для укладання, в рідко відвідуваних, приміщеннях. Загальні характеристики побутового лінолеуму далекі від ідеалу, тому, побутовий лінолеум вам не підійде, якщо ви сподіваєтеся на довговічне покриття і "ремонт на 10 років".

   Щоб убезпечити себе від швидкого зносу покриття для підлоги, потрібно купити лінолеум напівкомерційного класу. Таке покриття підходить абсолютно в усі житлові приміщення і здатне прослужити досить довго, навіть, в приміщенні з високою прохідністю. До речі, напівкомерційний лінолеум часто укладають і в офіси та інші нежитлові приміщення, якщо в них не спостерігається високий рівень прохідності.

   Комерційний лінолеум - найнадійніший і міцний клас лінолеуму. Він використовується для укладання в ресторанах, готелях, їдальнях і т. д. Не дивлячись на те, що комерційний лінолеум підходить абсолютно для всіх приміщень, його укладання в житлових кімнатах не доцільне, адже його ціна занадто висока.

   Отже, вибравши відповідний лінолеум потрібно класу ви забезпечите собі довговічну і якісну підлогу, який прослужить вам довго і надійно, не втративши свій первісний вигляд і колір.