Якщо під час ремонту виникла необхідність у створенні нового, довговічної підлоги, краще комерційного лінолеуму вам не знайти. Він не вимагає додаткової обробки і відмінно переносить вологу і навіть воду, що вигідно його відрізняє від паркету і ламінату.

   Комерційний лінолеум - це покриття, яке використовується для підлоги, його захисний шар складає від 0,7 мм - це дозволяє стелити його в приміщеннях зі спеціальними вимогами і підвищеною прохідністю. Такий лінолеум відмінно підходить для офісів, торговельних залів та інших установ.

   До переваг комерційного лінолеуму можна віднести:

- надійність і довговічність;
- гладку поверхню. Гладкість досягається за рахунок кварцовою крихти;
- Даний тип лінолеуму стійкий до деформації, а також, добре переносить вологу;
- нетоксичність;
- можлива установка підігріву підлоги під лінолеум.

   Але, як не дивно, комерційний лінолеум має і недоліки: невелика кількість забарвлень і вартість - у нього досить висока ціна.
   Всього є два види комерційного лінолеуму: гетерогенний (багатошаровий) і гомогенний (одношаровий).
   У складі гомогенного лінолеуму є гранули полівінілхлориду, вапно і барвник. Тонкий шар поліуретану істотно підвищує зносостійкість матеріалу. Також, поліуретан зберігає початковий вигляд лінолеуму.
   Для того, щоб лінолеум відмінно виглядав, його потрібно правильно застелити. Укладається такий лінолеум тільки за допомогою клею. Для зіставлення індексу розмітки і номера партії, лінолеум слід стелити вертикально і етикеткою нагору. Потрібно пам'ятати, що приміщення, в яких укладається лінолеум, повинні бути: закритими і чистими, мати постійну температуру протягом декількох днів перед постілке лінолеуму і після цієї процедури, також дуже важлива вологість повітря - вона повинна бути на рівні 60% при температурі 20 ° С .
   Підготовка підлоги для укладання комерційного лінолеуму трохи складна. Поверхня повинна бути дуже рівною і сухою, на ній не повинно бути нічого зайвого - ні пилу, ні, навіть, плям. Для того, щоб досягти такого ефекту, необхідно пропилососити підлогу, покрити його ґрунтовкою, нанести самовирівнюючі компаунд (термопластична полімерна смола), відшліфувати підлогу і знову пропилососити;

   Сам процес постілке комерційного лінолеуму також вимагає деяких зусиль. Для цього потрібно:

- приклеїти комерційний лінолеум до підлоги;

- шовні з'єднання розділити і проварити, що і є досить складним етапом роботи

   Добре і якісно укласти лінолеум вам допоможуть наступні інструменти: пилосос для очищення підлоги, скальпель для видалення приклеєних частинок і шматків, засіб для видалення жиру, лінійка - обов'язковий інструмент, олівці і ножиці, ніж, щітка, валик, шпатель, рівень, клей для лінолеуму , клейова мастика, клей для обробки стиків.

   Важливі поради: Відріжте потрібну смугу лінолеуму так, щоб близько 5 см з двох сторін загиналися на стіну. Посуньте відрізаний шматок лінолеуму до стіни, від якої починається настилання лінолеуму. При цьому, вигин покриття повинен знаходити на протилежну стіну. Потрібно прокреслити лінію на один сантиметр більше від найбільшої відстані від стіни до краю аркуша, а після цього гострим предметом відріжте лінолеум по накресленої лінії. Лінолеум притисніть до стінки впритул, потім уздовж краю покриття потрібно провести лінію з протилежного від стіни боку. Позначте олівцем перетинають лінії на покритті і нижньому шарі. Позбавтеся від вигину, шляхом пересування уздовж намальованою лінії смуги лінолеуму. Між опорою і голкою встановлюється дистанція, вона повинна дорівнювати відстані між зазначеними пересічними лініями на покритті і нижнім підставою. На цьому ж відстані потрібно намалювати лінію поперек смуги біля стіни, а після цього, по цій лінії відріжте лінолеум.

   Аналогічну процедуру потрібно проробити і з іншого боку. У тому випадку, якщо ви укладаєте два листа комерційного лінолеуму, то наступну частину потрібно обрізати по довжині і по ширині.

   При укладанні трьох і більше листів потрібно відрізати лише краю в поперечному напрямку. При накладанні лінолеумних доріжок одна на одну - відріжте стики. Якщо смуги лежать внахлест, їх необхідно відігнути назад на половину вигину. Шпателем нанесіть розчин акрилового лінолеумного клею. Для 3-6 м.кв., статі потрібно затратити 1л клею. Якщо підлога має пори, то укладання можна починати вже через кілька хвилин після нанесення клею. Якщо він не пористий - необхідно почекати, щоб розчин трохи підсох.

   Лінолеум потрібно розігнути до стінки і укласти відрізки на нанесений розчин. Лінолеум розгинають, щоб не утворилися повітряні бульбашки, подібно до того, як клеяться шпалери або захисна плівка на телефон. Для того, щоб позбутися від повітряних бульбашок, можна застосувати фанерну дошку, обмотану м'якою матерією. Потім можна відпрацювати поверхню роликом. Не залишайте зайвого клею під лінолеумом. Після укладання покриття, можна відрізати стики. За допомогою розмітки на стиках лінолеуму, відріжте зайве. Надрізи не повинні бути великими.

Закінчите укладання комерційного лінолеуму, протерши стики між егоо трезкамі.