Далеко не все вирішує покупка якісного підлогового покриття, його ціна, зовнішній вигляд. Одним з важливих моментів буде саме укладання, правильність і дотримання технології даного процесу, що в 95% випадків буде впливати на його довговічність, надійність і постійний розкішний зовнішній вигляд. Також варто приділити і виду підстави для укладання на нього лінолеуму, що також вплине на його подальше використання, термін можливої ​​експлуатації. Отже, опишемо основні способи, правила укладання лінолеуму, дотримуючись яких Ви зможете забезпечити йому досить довгий термін служби.

   Насамперед слід підготувати основу підлоги, зробити процедуру вирівнювання, при можливості, оскільки чиста і рівна підлога буде прямо залежати на подальше його використання. В іншому випадку лінолеум буде або погано триматися, з часом піде складками, стане джерелом розмноження шкідливих організмів і навіть грибка, або ж повторить точно нерівності контуру підлоги, таким чином, з рівного плоского вигляду перетвориться в численні ямки і горби. Природно такий стан терміну служби не додасть, що не зробить красивим підлогу, інтер'єр, дизайн приміщення. Але все ж є певні допуски, відхилення, з якими можна миритися, наприклад незначні перепади прямолінійності. В даному випадку рекомендується укладати щільний лінолеум із середньою або максимальною товщиною основи. Основним моментом є розкладка і витримка лінолеуму на протязі 1-2 діб в розправленому стані при кімнатній температурі. Так забезпечиться можливість прийняти правильну форму, горизонтальне положення, що полегшить сам процес укладання.

   Наступним етапом потрібно підігнати розміри лінолеуму під габарити приміщення, при необхідності складні контури, зайві елементи обрізаються ножем. Зазвичай укладання починається з боку ідеально рівної стіни, лінолеум розташовується точно в стик і розкочується до протилежного боку. Далі обрізається внахлест, а потім прирізати в стик. У разі нерівних стін, неправильної геометрії кімнати, внахлест робиться по обидві сторони, з подальшою підрізуванням.

   Завершивши етап підгонки можна приступати до укладання лінолеуму. Сьогодні дуже великою популярністю користується безклеєва технологія, оскільки вона досить проста і зручна. Часто до неї вдаються при укладанні комерційного підлогового покриття. Суть тут полягає в тому, що лінолеум точно підганяється по площі приміщення, з обрізанням зайвої частини, щоб він розташовувався в стик, при цьому основна фіксація його до площини підлоги проводиться за допомогою притиснення його плінтусом. Спосіб дуже простий і надійний, проте потрібно бути готовим до того, що при інтенсивному використанні є ймовірність його «виривання» з під плінтуса, що призведе до утворення складок на рівній поверхні.

   Соліднішим і надійним способом укладання вважається фіксація його на двосторонній скотч, при цьому можна це робити як по всій площі покриття, так і з рівномірним інтервалом, особливо його потрібно не шкодувати там, де будуть присутні максимальні навантаження при експлуатації. Це рішення більш витратне, однак, проблем знати з такою підлогою ви точно не будете.

   Третій варіант, більш трудомісткий і витратний - укладання лінолеуму на клейовій основі, що дуже часто використовується для комерційних ПВХ покриттів, а також для натурального лінолеуму, який буде відчувати постійний на нього вплив, стане укладатися в місцях максимальної прохідності. Тут, єдино правильним способом, стане лише проклейка поверхні. У продажу є кілька спеціальних для цих цілей клейових складів, які ідеально зможуть впоратися зі своїм призначенням.

   Укладання клею може наноситися або прямо з тюбика, або ж пензликом, з подальшим поширенням його на всю вільну поверхню. Витрата і спосіб приготування зазвичай вказується виробником клею. Далі потрібно незначна витримка і щільна фіксація до основи підлоги.

   Після цього процес укладання можна вважати завершеним.