Планування грає чималу роль в загальному сприйнятті інтер'єру. Він є не тільки декоративним елементом оздоблення, але також виконує захисну функцію. Він прикриває зазори на стику підлоги і стін, маскує нерівності і дозволяє приховати від зайвих очей провода та кабелі.

   Сьогодні на ринку будівельно-оздоблювальних матеріалів представлено кілька видів плінтусів: дерев'яний, шпонований, алюмінієвий, поліуретановий і інші. Серйозним конкурентом всіх наявних у продажу варіантів є пластиковий плінтус, який по праву вважається лідером продажів. Це обумовлено низькою вартістю, естетичним зовнішнім виглядом, практичністю і нехитрим монтажем виробу.

   Виготовляють пластиковий плінтус з спіненого ПВХ. В результаті виходить виріб, що має гладку поверхню і не потребує додаткової обробки. Найчастіше ПВХ-плінтус використовують для оздоблення підлог з ковроліну, ламінату та лінолеуму. Хоча не рекомендується використовувати пластиковий плінтус, якщо укладений паркет, оскільки на тлі натурального покриття він може виглядати неприродно, багато хто не бачить в цьому нічого страшного. Більш того, за своїм зовнішнім виглядом плінтус ПВХ може відмінно імітувати дерев'яний аналог, при цьому обходиться значно дешевше.

   Пластикові плінтуси можна використовувати при несуттєвих нерівностях поверхні стін, так як вони мають гнучкі краї. З цієї причини вони відрізняються більш щільним приляганням, ніж, наприклад, металеві або дерев'яні вироби. Ця декоративна планка також повністю готова до установки і не вимагає додаткового фарбування, як дерев'яний плінтус. Як правило, плінтус ПВХ має вбудований кабель-канал, що дозволяє «сховати» дроти від комп'ютера, різної побутової техніки та інших пристроїв. Це дає можливість створити акуратний інтер'єр, без жодних «перешкод» під ногами. До того ж особливості кріплення дозволяють витягати дроти, не порушуючи цілісності плінтусів і не демонтуючи їх.

   На окрему увагу заслуговує багатий вибір кольорів виробу, які можуть імітувати навіть паркетну дошку, ламінат, ковролін, природний камінь і плитку. Пластиковий плінтус можна зробити дуже помітним елементом інтер'єру або, навпаки, практично непомітним. Все залежить від дизайнерської ідеї і результату, якого необхідно досягти. При цьому виробники пропонують широкий вибір допоміжних деталей для установки вироби (заглушки, перехідники), що дозволяє підбирати дані елементи для бездоганного поєднання з плінтусом.

   Пластиковий плінтус нешкідливий для здоров'я людини і відповідає нормам пожежної безпеки. Взагалі, вироби з ПВХ не бояться вологи, утворення цвілі і грибка, не вицвітають, не втрачають свою первісну форму, внаслідок перепадів температур і відрізняються нехитрим відходом. Для підтримки їх акуратного зовнішнього вигляду, досить, час від часу, протирати сухою або вологою ганчіркою, з використанням миючих засобів.

   Ще однією незаперечною перевагою ПВХ-плінтуса є простота монтажу. Зазвичай, до стіни їх кріплять за допомогою шурупів або дюбелів-цвяхів, поєднуючи з допомогою спеціальних стиків і кутів. У продажу можна знайти також самоклеючі плінтуса ПВХ, які зможе встановити будь-яка господиня. Необхідно пам'ятати, що, хоча пластикові плінтуса - виріб досить міцний, все ж варто стежити за тим, щоб на них не чинилося сильних фізичних впливів.

   Таким чином, підлоговий плінтус ПВХ - практичне і економічне рішення для обрамлення підлоги, яке дозволяє реалізувати практично будь-яку дизайнерську задумку.