Підготовка дерев'яних підлог

   Перед настиланням лінолеуму потрібно подбати про поверхні підлоги. Основа повинна бути рівною, без зайвих недоліків у вигляді вибоїн, ям і опуклостей. Поверхні, які покриті деревиною, перед установкою лінолеуму вирівнюють і спеціально шпатлюют. У разі, коли після шпаклівки нерівності все одно видно підлоги можна покрити деревно-волокнистих панелями. Після укладання панелей, всі шви і капелюшки цвяхів ретельно шпатлюют.

   Підготовка бетонної поверхні

   Поверхні з цементу вирівнюють за допомогою цементної стяжки або самовирівнюється складом, який заливають тонким шаром. Існують і спеціальні підкладки під лінолеум, які здатні злегка вирівняти поверхню підлоги. Різні шви між дошками або плитами шпатлюют або замазують спеціальною мастикою. Цементні поверхні потребують грунтовці, яку наносять в декілька шарів. Це допомагає подальшому зчепленню поверхні з клейовими або вирівнюючими шарами. Грунтовка після висихання утворює однорідну плівку.

Підготовка лінолеуму

   Протягом доби рулони з матеріалом залишають в приміщенні. Вони повинні адаптуватися до температури приміщення. Після доби можна починати ремонтні роботи. При розрізуванні і розкроюванні матеріалу необхідно залишати припуски в розмірі 3-6 мм. При підготовці лінолеуму потрібно враховувати природне освітлення в кімнаті.

   Тому стикувальні шви повинні бути розташовані перпендикулярно до зовнішніх стін кімнати. А якщо ж приміщення має два види освітлення, то стикувальні шви розташовуються по довжині кімнати. Багатобарвний лінолеум потрібно розташовувати по довжині приміщення так, щоб малюнок співпадав. Відкривши рулон, розміщувати лінолеум потрібно акуратно, щоб не утворилося некрасивих перегинів і заломів. Далі починають розкроювання матеріалу необхідного розміру, залишаючи припуски з усіх боків. Вирізане полотно розташовують на підлозі і зверху встановлюють вантажі для усунення зайвої хвильності. Після того, як недоліки усунені, починається остаточна раскройка лінолеуму. Якщо полотно складається з декількох частин, то його укладають таким чином, щоб кромки були внахлест і залишають під вантажем ще на кілька годин. Ці етапи потрібні для того, щоб полотна «відлежалися».

   Варіантів укладання лінолеуму не багато. Якщо поверхня велика, то лінолеум повністю приклеюють. Якщо площа приміщення невелика, то можна приклеїти тільки краї. Правильна і ретельна підготовка поверхні підлоги до настилу лінолеуму сприяє гарному зовнішньому вигляду матеріалу і кімнати в цілому.