Для використання ламінату в якості облицювального матеріалу при ремонті підлоги є безліч причин. Одна з найбільш серйозних - простота укладання. Правда, щоб спростити процедуру монтажу ламінату, слід, для початку, правильно підготувати підлогу. Технологія його підготовки передбачає виконання кількох важливих процесів. Саме вони далі і будуть розглянуті.

1. Демонтаж попередньої обробки.

   В першу чергу має бути усунуто попереднє покриття для підлоги. Так, іноді ламінат можна покласти на старий матеріал. Але допустимо це тільки за умови, що в якості нього використаний лінолеум або пробкова плитка. Причому самі матеріали повинні дуже міцно триматися і утворювати максимально гладку поверхню. В іншому випадку ці покриття слід видалити. Далі потрібно позбутися від забруднень і цвілевих слідів, присутніх на основі.

2. Вирівнювання підлоги для ламінату

   Настилати ламінат на нерівну основу не можна. І, якщо на підлозі присутні хоча б мінімальні перепади висот, доведеться вирівнювати поверхню. Найбільш якісний результат вдасться отримати, якщо з метою вирівнювання використовувати бетонний розчин або нівелірну суміш. З цих матеріалів вдається отримати дуже надійну і гладку стяжку, що витримує величезні механічні навантаження.

   Після того, як залита стяжка висохне, слід обробити її грунтовкою. Грунт потрібен для того, щоб настелити додатковий захисний прошарок, оскільки ламінат, укладений відразу на мокру стяжку, може через деякий час зіпсуватися.

3. Настил додаткової підкладки

   Не допустити псування ламінату вдасться, якщо мокру стяжку спочатку застелити підкладкою. Для її створення підійдуть різні матеріали. Наприклад, забезпечити якісну підкладку можна, використовуючи плити МДФ або ДСП. Їх приклеюють на раніше підготовлену і прогрунтувану бетонну стяжку. Важливо, щоб використовувані плити вкладалися в розбіг. Лише при дотриманні цієї умови що на підкладці не виникнуть перехрещувальні шви. Решта зазорів замазувати необов'язково, оскільки ламінату вони не зашкодять.

   Виконавши такі підготовчі роботи, власник може переходити до укладання самого підлогового покриття. На якісно підготовлену підлогу ламінат вдасться покласти без особливих зусиль. І, в результаті, ламінат буде витримувати інтенсивні, постійні навантаження. Саме до такого результату потрібно прагнути.