Доступність, якість, якими сьогодні не здивуєш. Ось і в будівельній сфері проблем з придбанням того чи іншого матеріалу практично не буває. Сьогодні для споживача важливо інше - вартість і якість. Але рідко який матеріал володіє відразу двома цими критеріями. Або дешево, але недовговічне. Або навпаки, довговічне, але дуже дорого.

   Однак оптимальні рішення все ж бувають і є, наприклад, серед підлогових покриттів - це лінолеум. Він, хоч, як це модно зараз говорити, «стародавній», але, тим не менш, довговічний і цілком бюджетний варіант. Плюс до всього, лінолеум, дійсно, якісний матеріал. Взагалі, серед підлогових покриттів, лінолеум лідер. Якщо вивчити його експлуатаційні показники, провести порівняння з іншими матеріалами, то в позитивності ПВХ покриття навряд чи хто засумнівається. У цій же статті такий аналіз можна зробити на порівнянні самих плюсів і мінусів лінолеуму. Розглянемо їх прямо зараз.

   Плюси лінолеуму.

1. Ціна на даний матеріал відповідає сучасному рівню життя. У співвідношенні ціна-якість, лінолеум найоптимальніше рішення для обробки приміщень.

2. Колірна гамма і малюнок такого покриття представлена ​​у величезному асортименті

3. Лінолеум - легко укладається матеріал. Не потрібно фахівець з його монтажу.

4. Досить міцний матеріал по відношенню до таких чинників, що впливають як: стирання і деформація.

5. Данне підлогове покриття легко миється і чиститься. Можливе використання, практично, будь-яких миючих засобів, навіть на агресивної основі.

6. Лінолеум володіє приємною на дотик поверхнею. Він м'який і еластичний.

7. Терміни служби, навіть при інтенсивній експлуатації можуть досягати 30 років, а це відмінний показник для підлогового покриття.

8. Лінолеум добре утримує тепло, поглинає звук і не вбирає вологу.

9. Даний матеріал - відмінний діелектрик, що створює додаткові переваги в плані безпеки по відношенню до електричного струму.

10. Лінолеум гігієнічний, оскільки не має стиків і пір для скупчення бруду. Як бачимо з вище викладених, позитивних якостей, у ПВХ покриття дійсно багато.

   Але без негативних моментів не обійшлося і в цьому випадку.

   Мінуси лінолеуму.

1. При низьких температурах можливе розтріскування матеріалу. Тому не рекомендується використовувати лінолеум в холодних, неопалюваних приміщеннях.

2. Матеріал боїться хімічних речовин на основі розчинників.

3. Спостерігається нестійкість до точкової деформації. Після важких меблів чи інших предметів залишаються невиправні вм'ятини.

   За мінусів, мабуть, все. Ось такою виявилася порівняльна характеристика плюсів і мінусів лінолеуму. Позитивні моменти, тут явно переважають над негативними сторонами, як мінімум рази в три.

   Це хороший показник для підлогового покриття, тому перемога за лінолеумом. Він служив і продовжує служити в наших приміщеннях, оскільки дійсно створений на століття. Його актуальність і нині не схильна до ніяких сумнівів.