Вибір лінолеуму - це складне завдання для кожного споживача, так як покриття для підлоги безпосередньо впливає на комфорт в будинку. Асортимент видів лінолеуму надзвичайно широкий і включає в себе як якісний матеріал, так і сумнівну продукцію, яка може серйозно зашкодити життю та здоров'ю людини.

   Весь лінолеум ділиться на натуральний і полівінілхлорідовий. Останній, в свою чергу, ділиться на такі види, як гомогенний, гетерогенний і змішаний. Зупинимося на кожному з них детальніше:

   Натуральний лінолеум складається з натуральних матеріалів (льон, масла, смоли). Завдяки натуральності матеріалів така підлога володіє відмінними: антистатичністю, якістю, екологічною чистотою. Поверхня такого матеріалу не деформується під впливом температури і побутової хімії. Натуральний лінолеум може бути як з основою, так і без неї. В якості основи використовуються натуральні тканини і неткані матеріали.

   Різновид ПВХ-лінолеуму необхідно вибирати в залежності від місця, де він буде укладатися. При виборі лінолеуму з ПВХ необхідно звернути увагу на наявність гігієнічного сертифіката, який є гарантією якості продукту.

   Гомогенний лінолеум з ПВХ являє собою однорідне полотно товщиною від 1,5 до 3 мм. Основною перевагою такого лінолеуму є наскрізною малюнок, завдяки чому гомогенний лінолеум можна стелити в місцях з високою прохідністю - прихожих різних установ, вагонах поїздів, магазинах і т. Д. Визначити якість такого лінолеуму дуже просто - достатньо зігнути його. Якщо на місці згину з'явилася біла лінія, це вірний знак того, що дорогий ПВХ розбавлений тальком, вапняком або каоліном. Якщо на місці згину з'явилася тріщина, то це говорить про низьку якість продукту.

   Гетерогенний лінолеум має велику товщину (від 2 до 6 мм) і складається з декількох шарів:

1. Склополотно. Складається зі скловолокна і є основою лінолеуму.

2. Спінений шар ПВХ.

3. Малюнок, покритий захисною плівкою.

4. Антибактеріальне покриття.

   Підкладка для такого лінолеуму проводиться з синтетики, повсті, кори дуба або тканини.

   Змішаний тип лінолеуму має таке ж покриття, як у гомогенного, а основу - зі спіненого ПВХ, який армується скловолокном, а також захисної плівки і поліуретану.

   Залежно від призначення і зносостійкості весь лінолеум ще ділиться на побутовий, напівкомерційний, комерційний і спеціальний. Наприклад, для будинку використовується побутової, для офісу - комерційний або напівкомерційний. Правильний вибір лінолеуму залежить від його складу, якості, призначення, безпеки та особистих уподобань споживача.