Використання лінолеуму, як підлогового покриття, набуло широкого поширення на увазі його універсальності для багатьох типів приміщень. При оздоблювальних роботах лінолеум укладають, як в житлових будинках і квартирах, так і офісах великих компаній, школах чи об'єктах охорони здоров'я (лікарні, поліклініки).
Для житлових приміщень використовується, зазвичай, побутовий лінолеум. Укладання його, досить, просто і не вимагає застосування спеціального інструменту. Тоді як з комерційним лінолеумом справа дещо складніша. Комерційний лінолеум використовується в приміщеннях з підвищеною прохідністю, тому якість укладання має відповідати високим вимогам.
Перед укладанням лінолеуму необхідно підготувати основу, на яку він буде стелитися. Зазвичай це цементно-піщана стяжка, поверх якої заливається наливна підлога, для створення рівної поверхні, без видимих перепадів. Слабкі місця старої стяжки необхідно «розшити» і заповнити їх розчином з цементу і клею. Коли поверхня готова, необхідно її прогрунтувати. Грунтовку наносять в два підходи, спочатку розчин робиться 1: 6 (де 6 частин води), а потім грунтується розчином 1: 2. Цей етап необхідний для створення плівки на бетонній основі, щоб збільшити адгезію між основою і покриттям. Після грунтування поверхні потрібно дати час на висихання. Залежно від виробника грунту воно може досягати 24г.
На наступному етапі на прогрунтовану поверхню наноситься клей спеціальним зубчастим шпателем. Наноситься клей круговими рухами і дуже рівно, для того щоб забезпечити рівномірне приклеювання лінолеуму. Клею необхідно дати підсохнути приблизно хвилин 20-30, після чого можна розгортати лінолеум, бажано використовувати пробкові валики, щоб вигнати повітря з-під лінолеуму і запобігти появі "бульбашок". Також, для досягнення кращого результату, добре використовувати прокатний валік з металевих циліндрів.
Клеїти лінолеум краще внахлест, а не «стик в стик». Зайва частина лінолеуму потім зрізається за допомогою розмітника і ножа. В іншому випадку завжди є можливість не зістикувати кромки лінолеуму через те, що він може «піти» в процесі розкочування.
Після того, як лінолеум приклеєний до поверхні, необхідно «розшити» шви для їх подальшої «зварювання». Розшивання проводиться вручну, або за допомогою електрофрези. Для «зварювання» швів використовується зварювальний шнур і будівельний фен з відповідною насадкою. Важливо вибрати необхідну температуру нагрівання і швидкість, з якою шнур буде впаюються в шов. Шнур повинен міцно лежати в шві і бути спаяні з обома листами лінолеуму. Після чого, давши охолонути шнуру, необхідно зрізати його залишки серповидним ножем.