Вам не підходить ламінат? Він дуже дорогий, вимагає рівної поверхні? Може слід звернути увагу на один з видів традиційного покриття підлоги - лінолеум? Міцний, випробуваний часом лінолеум. Є тільки особливості, які необхідно знати при виборі цього матеріалу.

   Сьогодні виробники можуть представити 2 види - натуральний лінолеум, ПВХ-покриття (ПВХ лінолеум). Склад натурального лінолеуму - природні компоненти (льон, смоли, масла). Властивості антистатичності, екологічності, антибактеріальні, вигідно відрізняє цей вид підлогового покриття. Крім того, натуральний лінолеум практично «байдужий» до впливу хімічних сполук, які містяться в миючих рідинах, є ідеальним покриттям для підлог, що підігріваються. Випускається з основою (з натуральних тканин або матеріалів), без неї.

   Наступний тип лінолеуму виготовляється з використанням синтетичних компонентів, основа яких - полівінілхлорид. Придивляючись до даного підлогового покриття, слід ретельно ознайомитися сертифікатом відповідності. Якість гарантує безпеку.

Штучне покриття досить різноманітне, має кілька різновидів, залежать від складу.

Гомогенний лінолеум.

Це лінолеум, що складається з однорідного шару, товщиною до 0,3 см. Особливість такого матеріалу - простий малюнок, без жодних надмірностей. Зате такий орнамент тривалий час зберігає свій первісний малюнок. Його місце там, де завжди багатолюдно. Купуючи такий лінолеум потрібно пам'ятати, що масу ПВХ при виробництві розбавляють більш дешевими компонентами (тальк, вапняк). Щоб дізнатися, яка кількість домішок було додано, потрібно зігнути лист. Є біла смужка? Норма була перевищена, є привід задуматися, чи варто його брати. Лінолеум взагалі тріснув в місці згину? Категорична відмова від явного браку.

Лінолеум гетерогенний.

   Товщина «робочого шару» від 0,2 до 1 сантиметрів. Говорить назва. У розрізі виглядає як багатошаровий пиріг. Шар скловолокна (каркас, склад - скловолокно). Потім йде шар полівінілхлориду, на який накладається малюнок. На зображення накладається захисна плівка (транспоренту). Від її якості залежить термін служби всієї конструкції. У процесі використання наверх цього «сендвіча» можна буде нанести лакове покриття, яке закриє всі нерівності, тріщини і збільшить експлуатаційний термін. Для людей, що піклуються про своє здоров'я, є можливість обробити лінолеум антибактеріальним складом, який починає діяти при вологому прибиранні.

З іншого боку розташовується, так звана, підкладка, виконана з синтетики, повсті, тканин.

За своїм призначенням лінолеум можна розділити на кілька груп: для побутових потреб, напівкомерційний, комерційний, комерційний спеціальний. Залежно від підлоги, потрібно підбирати покриття з тієї чи іншої групи. Не варто брати для домашніх потреб дорогий матеріал для офісу. Навіщо платити зайве?
Для покриття підлог в спеціальних приміщеннях, де знаходиться безліч апаратури або комп'ютерів, має сенс придивитися до лінолеуму з антистатической обробкою.
    Якщо ж увага зосереджена на міцності. довговічності, то важкий матеріал з високою концентрацією ПВХ буде найбільш підходящим. Орієнтиром довговічності також служать шари зносу. Їх товщина варіюється від 0,2 до 1 міліметра. Початкові цифри говорять про недовговічність матеріалу. Його можна застосувати в якості тимчасового підлоги. Чого не скажеш про максимальні значення. Таке покриття має зносостійкість, довговічність.

   Ознаками якісного лінолеуму є відсутність жирного блиску, сильного запаху. Зате є рельєф. Зображення проглядається чітко, природно. Наявність логотипа - відмінний доказ надійності продукції. Виробник дбає про свою репутацію.