Таке підлогове покриття, як лінолеум, досить популярне, так як, поєднує в собі практичність, простоту монтажу і невисоку вартість. Постелити лінолеум своїми руками цілком під силу, так що в більшості випадків можна знехтувати послугами спеців.

   Вибір

   Дуже важливо вибрати відповідний лінолеум, так як він різниться не тільки візерунком, а й деякими іншими характеристиками. В даний час в магазинах можна знайти три види цього матеріалу: комерційний, напівкомерційний і для побутового використання. Комерційний лінолеум найменше схильний до зносу, так як покритий спеціальним захисним шаром. Товщина комерційного лінолеуму  більша, ніж інших видах покриття. Вартість же такого лінолеуму, відповідно, більш висока.

   Побутовий лінолеум менш довговічний, тому його настилають переважно в житлових приміщеннях, так як там створюється зовсім невелике навантаження на нього. Даний вид лінолеуму буде по кишені практично всім.

   Що ж стосується напівкомерційного лінолеуму, то він є, як би, золотою серединою між двома попередніми видами. Це стосується ціни і якості.

   Лінолеум купити слід з деяким запасом, приблизно, на 10 сантиметрів ширше по кожній з чотирьох сторін.

   Укладання

   Робити укладання лінолеуму слід в теплому приміщенні, де температура не повинна бути менше 15 градусів. Якщо лінолеум був доставлений з холоду, то йому потрібно дати постояти, для придбання нормальної температури.

   Перед настиланням необхідно зачистити поверхню підлоги від різних задирок, сміття і пилу. Тріщинки і поглиблення попередньо шпаклюють і обробляють наждаком.

   Укладання лінолеуму починають від «чистої» стіни (без труб і виступів). Полотно ретельно вирівнюють по стіні так, щоб пара країв не потребувала підрізання. Також, варто зауважити, що між стіною і краєм лінолеуму повинен бути зазор в 1 сантиметр. Загнуті краї лінолеуму відрізають за допомогою будівельного ножа і лінійки.

   Якщо кімната невелика і лінолеум постелено без швів, то його можна не закріплювати. Якщо використано два і більше шматка полотна, то його кріплять до основи підлоги за допомогою спеціального двостороннього скотча, клею або металевих порогів. Таким чином лінолеум кріпиться за всіма стиками. По периметру ж стін його утримують плінтуса, які слід прикрутити на саморізи до самої стіни. До підлоги плінтуса прикручувати не рекомендується.