Продовжити життя і надати бездоганного нового виду ковроліну допоможе правильна його експлуатація та догляд, при цьому важливо робити це регулярно. Є кілька різновидів, на сьогодні, ковроліну, при цьому, до кожного пред'являється особливі вимоги, спеціальні умови по догляду, в тому числі і чистка. Так ковролін з ворсом є, в цьому плані, специфічним продуктом, для якого необхідно дотримуватися певних принципів очищення.

   У будь-якому випадку будь-які подібні роботи повинні відбувається досить часто, не рідше безворсових варіантів. Причиною тому може бути структура ковроліну. Зокрема самі ворсинки, частинки, є джерелом накопичення численних мікроорганізмів, пилу, сміття, тому потрібно регулярно стежити за цим, чистити.

   В іншому варіанті ковролін з часом втратить в зовнішньому вигляді, буде не таким привабливим, як раніше, при цьому ворсинки почнуть м'ятися і прилипати один до одного. Найпоширенішим способом очищення ковроліну є прибирання його за допомогою звичайного побутового пилососа, в тому числі і миючого. Краще використовувати пилосос з обертовою електричної щіткою, якість виконаних робіт буде на багато вище. Вологе прибирання використовуйте тільки в найкритичніших випадках, коли без цього неможливо видалити забруднення. Але пам'ятайте, що при даному способі потрібно максимально просушити покриття, інакше з'явиться запах затхлості, при цьому термін служби може значно знизитися.

   Не рідше одного разу необхідно проводити ретельне очищення ковроліну, для чого допускається використовувати спеціально призначений сухий порошок, склад якого містить численні зволожені мікро-губки, ідеально справляються з поставленим завданням. Суть роботи полягає в розподілі складу по всьому покриттю, за допомогою чого такі губки зможуть увібрати в себе весь бруд, індикатором проходить процесу буде поява темного кольору порошку. Після цього порошок акуратно збирається разом з витягнутою брудом або за допомогою щітки, або за допомогою звичайного пилососа.

   Завжди стежте за чистотою килимового покриття, для його постійного блискучого зовнішнього вигляду. Поява, навіть, незначних плям бажано моментально ліквідувати. Чим раніше це Ви зробите, тим менше для цього витратите зусиль. Застарілі плями від будь-яких складів можуть не вивестися навіть з потужними і сильними миючими засобами. Для виведення плям існують спеціальні розчини, так звані засоби для виведення плям, які можна купити в будь-якому супермаркеті. Якщо ковролін виготовлений на клеєвій основі будьте особливо уважні, щоб не промочити його, в іншому випадку є ризик пошкодження ковроліну.

   Повернути колишнього блиску ковроліну зможе допомогти легкий розчин нашатирного спирту, для чого достатньо буде звичайних підручних засобів, таких як ємність для води, спирт, столова ложка. Розчин спирту нашатирного, три ложки, перемішуються в одному літрі води. Потім даний склад ніжно наноситься на килимове покриття за допомогою губки або щітки. Висохши, Ви здивуєтеся отриманому результату.

   Звичайним правилом використання ковроліну, як і килимів, ламінату, лінолеуму, є наявність перед входом, де власне і починається покриття, спеціального грязезащитного килимка, завдяки якому основний бруд, сміття, буде затримуватися на ньому, що в подальшому забезпечить більш просте використання покриття. Від того, якими уважними ви будете, щоб стежити за його станом буде залежати не тільки яскравий зовнішній вигляд, блиск, але і, перш за все, його довговічність. У підсумку, ми впевнені, що Ваша турбота і старання про килимове покриття однозначно себе виправдають.