Напевно ви не раз замислювалися над удосконаленням своєї підлоги і придбання для цього спеціальних матеріалів, і вже точно в поле зору попадався ковролін. Однак не всі здогадуються, наскільки багато сучасних методів для цього існує, які їх плюси і мінуси. В даній статті поговоримо про найбільш затребуваний і прогресивний метод, так званому стретчингу, який дозволяє укладати ковролін згідно найвищим вимогам. Головним фактором, який враховується тут, так це еластична основа ковроліну, наявна в кожному зразку. Спальня - суть методу досить проста, однак до укладання та підготовчих роботах потрібно бути вкрай уважним і акуратним, тільки лише тоді можна досягти бажаного ефекту. Так килимове покриття зазвичай розташовується уздовж стін, за допомогою відповідних раніше прикріплених рейок. Їх кріплення виконується звичайними цвяхами, введеними під певним кутом. За допомогою використання відповідного інструменту, ковролін просто розтягується по всій площі так, щоб бути повністю горизонтальним, без складок і інших нерівностей. Наявність підкладки в даному методі необхідно, інакше добитися бажаного ефекту не реально. Тільки в такому випадку килимове покриття буде приємним на дотик, в міру м'яким, теплим і додатково буде виконувати функцію шумоізоляції. За тривалістю терміну використання цей метод займає лідируючі позиції, а при укладанні немає необхідності додатково готувати і вирівнювати підлогу.

   Укладання ковроліну обов'язково повинно враховуватися з напрямком ворсового шару ковроліну, тип ковроліну, внутрішня структура та наявність освітлення в кімнаті, де передбачається його експлуатація. Якщо ковролін має спеціальні малюнки, ефекти, тіні, комбіновані кольорові гами, візерунки, то приділити увазі освітлення потрібно особливо ретельно. У випадках, коли на робочій поверхні є геометричний малюнок, то симетрія і зіставлення наявних фігур, малюнка грають важливу роль. Перед початком укладання бажано вирівняти підлогу, зробити мінімальну стяжку. Бажання тривалого використання ковроліну і його позитивної динаміки експлуатації, має бути зіставлено з попереднім укладанням під нього підкладки. Як мінімум термін використання збільшиться в 2 рази, рівно також інновація вплине і на одержуваний рівень комфорту. Матеріал підкладки може бути самий різний, починаючи від натуральної повсті, закінчуючи синтетичними матеріалами, пінополіуретаном, пінополіетиленом і т.д. Головна пред'являється вимога до підкладки - її максимальна пружність. Жорсткі або пухкі підкладки принесуть тільки шкоду, особливо при його інтенсивному застосуванні. Щоб візуально визначити пружність можна скористатися звичайним її стисненням. Якщо матеріал легко стиснувся і не повернувся в початковий стан, то його застосовувати краще для інших цілей, але не укладання ковроліну. Середня товщина підкладки повинна коливатися від 6 до 10 мм, так можна добитися максимального ефекту.

   Як і при багатьох інших роботах, укладання ковроліну повинне проводитися при температурних умовах від 15 до 25 градусів. Допускаються й інші умови, однак вони обов'язково мають бути обумовлені в інструкції по застосуванню відповідних клейових складів.

   У випадках використання підлоги з підігрівом, килимове покриття обов'язково проклеюється по всій площі, при цьому під час укладання і за 24 години слід відключити обігрів, і включати його лише після закінчення наступних 48 годин повного укладання підлоги. Допускається укладати ковролін і в холодну пору, проте температурний діапазон повинен відповідати інтервалу від 15 до 18 градусів. Сподіваємося наші рекомендації будуть враховані при укладанні підлоги і в Вашому домі так, щоб отримане покриття було максимально довговічними тільки радувало при експлуатації.