Як правило, будь-яке підлогове покриття встеляється на клей/скотч, якщо елементи матеріалу не мають систему гребенів і пазів. Мало хто знайомий з укладанням килимів/ковроліну за допомогою гріпперних рейок. Для укладання матеріалу на систему рейок, елементи якої розташовані в декілька рядів, скріплених між собою дрібними цвяхами, буде потрібний певний набір матеріалів та інструментів, а також навички. Таким чином, даний спосіб не можна назвати доступним для всіх.

   Необхідний набір матеріалів:

   - оздоблювальний матеріал (килимове покриття, ковролін);

   - дрібні цвяхи;

   - гріпперні угоди.

   Необхідний набір інструментів:

   - гострий канцелярський ніж;

   - різак;

   - шило;

   - рулетка;

   - відбиття;

   - правило;

   - молоток;

   - колінний кікер;

   - будівельний степлер;

   - будівельний стретчер.

   Процес укладання ковроліну.

   Перший етап: підготовка поверхні.

   Підлога повина бути рівна і очищена. Гладкість поверхні - необхідна умова якості укладання і експлуатації. На даному етапі відбувається підготовка гріпперних рейок, монтаж і установка решітки з них. Спершу ковролін нарізається на необхідну довжину. Далі отримані фрагменти прибиваються до підлоги по периметру за допомогою цвяхів. Обов'язково варто передбачити зазор між рейкою і стіною в дві третини ширини підлогового покриття. Однак, зазорів, між самими рейками, бути не повинно. Грона, їх скріплюють, повинні бути звернені в бік стіни. Якщо настил нового ковроліну здійснюється замість того, яке раніше було укладено, за допомогою гріпперних рейок, то тут можна лише видалити старий матеріал і відразу настилати на рейки новий.

   Другий етап: настил підкладки. Для цього потрібно виміряти кімнату; при цьому враховується відстань не між стінами, а між рейками. Отримані дані слід використовувати для розрахунку необхідної кількості підкладки. Вимірювати і розрізати цей матеріал найзручніше правилом і гострим канцелярським ножем. Укладається підкладка рифленою стороною вгору, фіксується за допомогою степлера. Забивати скоби варто з кроком близько 150 мм. Підкладка повинна накладатися встик до рейок, а не внахлест. Тому якщо матеріал накриває елементи дерев'яної сітки, надлишки потрібно обрізати. Утворені стики слід проклеїти скотчем.

   Етап третій: підготовка ковроліну. Після вимірювань поверхні, яка буде вселена оздоблювальним матеріалом, можна наносити розмітку на килимове покриття. При цьому слід передбачити припуски на 100-150 мм з кожного боку. Для зручності нанесення розмітки можна використовувати відбиття. Після цього ковролін можна розрізати.

   Етап четвертий: укладання підлогового покриття. Тут потрібно вирівняти покриття по заводському шву за рівнем однієї зі стін. При наявності виступів на інших стінах потрібно зробити, відповідної форми, надрізи.

   Етап п'ятий: прикріплення одного краю полотна до сітки. Для цього зручно використовувати колінний кікер. Цим інструментом при налаштуванні зубів на відстані 25 мм слід пройтися по краю покриття і ударяти коліном по подушці. Далі ковролін прикріплюється до рейки за допомогою цвяхів.

   Етап шостий: прикріплення інших країв полотна до сітки. Натягувати і закріплювати ковролін на даному етапі найзручніше за допомогою стретчер. При його використанні важливо наголошувати інструмент в стіну, в районі якої килимове покриття зафіксовано. При недотриманні певних правил безпеки може призвести до пошкодження стіну. Щоб не допустити ушкоджень, поверхню можна заховати за відрізком килимового покриття або підкладки. Технічні моменти: зуби стретчер на відстані 150 мм. Саме при таких налаштуваннях інструменту слід прикріплювати ковролін до рейок. Безпосереднє прикріплення матеріалу проводиться за допомогою кикера.

   Етап сьомий: косметичні доповнення. Великі надлишки ковроліну видаляються. За допомогою шила проводиться маскування матеріалу по периметру підлоги.