Під час капітального ремонту будинку або офісу або будь-якого іншого приміщення, використовуються різні види підлогових покриттів: від лінолеуму до ковроліну. Однак, найпоширенішим з них є лінолеум. Він вважається універсальним матеріалом, який здатний витримати великі навантаження і не псується під тривалим впливом води і вологи.

   Лінолеум складається з декількох шарів, найголовнішими з яких є основа і робочий шар покриття. Чим товщий робочий шар лінолеуму, тим вища його зносостійкість і тим вищий його клас. Від будови цього покриття і його властивостей залежить і його сфера застосування. Лінолеум зазвичай використовують для укладання в передпокої, на кухні, в їдальнях та інших громадських закладах, офісах. Але для цих приміщень потрібні різні класи покриття. Наприклад, на кухні і передпокої в житловому будинку або квартирі можна використовувати звичайний побутовий або напівкомерційний лінолеум, а для приміщень з максимальною прохідністю, таких, як офіси, їдальні, ресторани та інші подібні заклади, використовують найміцніший, комерційний лінолеум.

   Класифікація лінолеуму досить проста. Як вже було сказано, побутовий лінолеум відноситься до самого, найменш, стійкого класу. Він укладається там тільки в житлових приміщеннях і якщо в будинку живе невелика сім'я з двох або трьох осіб. Якщо кількість осіб в сім'ї більше, то для таких приміщень слід вибрати напівкомерційний лінолеум. Він відрізняється від побутового тим, що має середній рівень зносостійкості і по своїй міцності ближче до комерційних покриттів. Напівкомерційний лінолеум ідеально підходить для укладання у всіх приміщеннях житлового будинку не залежно від того, який рівень прохідності тут спостерігається. Його робочий шар досить міцний, щоб витримати будь-яку прохідність житлового приміщення.

   Комерційний лінолеум має самий товстий робочий шар, який забезпечує його максимальну витривалість. Таке покриття може витримати максимальну прохідність і, при цьому, не втратити зовнішній вигляд.

   Серед переваг лінолеуму можна виділити легкість в укладанні і демонтажі цього покриття. Також, його легко мити і для цього не потрібно використовувати спеціальний засіб. При покупці лінолеуму, потрібно звертати увагу на подряпини і дефекти, які можуть бути присутніми на покритті. Справа в тому, що після укладання такого лінолеуму, виправлення дефектів буде досить складним або, навіть, неможливим. Також, потрібно пам'ятати про те, що купуючи кілька рулонів покриття, потрібно стежити за тим, щоб він належав до жодної партії. Справа в тому, що покриття, яке відноситься до різних партій може відрізнятися відтінками, навіть якщо це одна модель лінолеуму. Завдяки своїм перевагам, лінолеум давно завоював популярність у всьому світі і став одним з найпопулярніших підлогових покриттів.