Сучасні лінолеум по матеріалу сполучного поділяються на п'ять основних груп: натуральні, ПВХ (полівінілхлоридні), гліфтальові (алкідні), гумові (релин) і коллоксілінові (нітроцелюлозні). У житлових приміщеннях останні два види практично не застосовують.
    Лінолеум розрізняються по наявності або відсутності основи.
    Безосновний лінолеум - одношарове гомогенне полотно, товщиною від 1,2 до 1,6 мм, що має малюнок по всій товщині. Застосовується в приміщеннях з підвищеним забрудненням і вологістю - кухнях і ванних кімнатах. Через свою малу товщину безосновний лінолеум укладається на рівну основу і приклеюється по всій площі. На поверхню безосновного лінолеуму можна нанести спеціальний захисний шар, який підвищує стійкість до стирання і полегшує прибирання підлоги. Термін служби 5-7 років.
    Лінолеум на спіненій основі являє собою багатошарову конструкцію і має товщину від 2 до 3,5 мм. Застосовується в кухнях, санвузлах, прихожих. Клей на лінолеум на спіненій основі наноситься хрест-навхрест, по всій площі не обов'язково. Стики у вологих приміщеннях заварюються гарячим зварюванням спеціальним шнуром або холодним зварюванням рідкого складу. Термін служби 10 років.
    Лінолеум на теплій основі - полімерний шар з друкованим або однорідним малюнком товщиною до 1,5 мм. Цей шар приклеюється на основу з натурального або синтетичного або джуту або повсті. Сумарна товщина полотна може складати до 5 мм. Цей лінолеум добре зберігає тепло і досить м'який. Застосовується в будь-яких житлових приміщеннях, де відсутня висока вологість. Укладається лінолеум на теплій основі одним полотном, без стиків, це не становить труднощі, так як випускається шириною до 4 м. Особливість цього лінолеуму - це розширення з часом. Тому під плінтусом між стіною і матеріалом залишається зазор 5 мм.
    У житлових приміщеннях використовується покриття товщиною до 3 мм, так як з точки зору зносостійкості цей показник є найоптимальнішим.

    Натуральний лінолеум складається з лляної олії, деревної муки, смоли соснових дерев, борошна з коркового дерева, порошку з вапняку, натуральних барвників. Несучої основою є джутова тканина. Натуральний лінолеум екологічний, довговічний, вогнестійкий, в разі пожежі не сприяє поширенню полум'я, легко очищається. Вхідить до складу лляне масло, додає натуральному лінолеуму бактерицидні властивості. Натуральний лінолеум не накопичує електростатичний заряд, не вигоряє, з часом не змінює колір і структуру, стійкий до жирів і не концентрованих розчинів кислот, але схильний до дії лугів. При транспортуванні і роботі з натуральним лінолеумом не допускаються різкі перегини - він може тріснути.
    ПВХ-лінолеум в силу відносної доступності має найширше застосування на українському ринку. Найбільш універсальні гетерогенні (багатошарові) покриття. Скловолокно є основою матеріалу. З лицьового боку просочується пастою ПВХ, потім на неї накладається шар ПВХ «холстовий» іншого складу. Потім на цю поверхню наносять малюнок, який остаточно закріплюється прозорим, високоміцним шаром ПВХ. На зворотню сторону скловолокнистої основи наносять підкладку. Вона буває тканинної, джутової, поліефірної, зі спіненого ПВХ. Матеріал, у якого підкладка виконана механічним, а не хімічним способом є більш якіснішим материалом.