В даний час на полицях магазинів є велика різноманітність підлогових покриттів і все частіше погляд падає на вінілову плитку, як альтернативу лінолеуму або ламінату.

   За великим рахунком, вінілова плитка була широко поширена в СРСР і називалася вона вінілів, але зараз матеріал має досить ефективні експлуатаційні характеристики, що дозволяють використовувати її не тільки для житлових приміщень, а й для об'єктів комерційної нерухомості. Плитка ПВХ відрізняється вологостійкістю, низькою теплопровідністю, має звукоізоляційні властивості і є діелектриком. Також, що не менш важливо, вінілова плитка не горить і не вимагає спеціального догляду.

   В даний час асортимент вінілових плиток розділяється на чотири групи, в залежності від типу кріплення:

   1. Якщо підлога ідеально рівна, то можна вибрати матеріал, який приклеюється до підлоги. В основному, використовується для великих комерційних об'єктів. Клей краще застосовувати на основі акрилової дисперсії. До речі, останнім часом з'явився матеріал і на самоклеючій основі;

   2. Вінілова плитка, що не вимагає приклеювання до основи, а між собою з'єднується за допомогою спеціальної, клейкої стрічки. Плюсом укладання є відсутність необхідності підкладки;

   3. Вінілова плитка, що з'єднується між собою, за допомогою замків «шип-паз» або «юніклік», підкладка, як і в попередньому варіанті не потрібно, але при цьому для першого типу замка потрібно ідеально рівна поверхня підлоги, а для застосування другого варіанту допускаються деякі нерівності;

   4. Вінілова плитка «Фрі» - даний вид найцікавіший, оскільки його не треба приклеювати ні до підлоги, ні між собою. Він лежить на підлозі і з'єднання з підлогою досягається за рахунок антиковзаючого гумового або клейового напилення. Такий тип, здебільшого, використовується в комерційних об'єктах, в разі, коли необхідно тимчасове підлогове покриття - виставки, ярмарки і т.д.

   Насправді, як для будинку, так і для комерційних об'єктів, є незаперечні плюси - якщо в результаті експлуатації відбулися пошкодження покриття, немає необхідності проводити заміну, як у випадку з ламінатом - цілком достатньо замінити потрібний шматочок і підлога знову в ідеальному стані.

   Структура підлогового покриття: на вінілову основу наноситься декоративне фактурне покриття, а зверху захисний шар. В результаті, дане покриття має найвищий клас по показнику зносостійкості. При цьому, коли ви захочете купити плитку ПВХ, необхідно звертати увагу, саме, на товщину захисного шару - чим даний показник більше, тим довше вінілова плитка буде служити. Якщо товщина захисного шару відповідає 0,1 мм, то довго такий матеріал не прослужить, а ось показник 0,55 мм вже дозволяє експлуатувати покриття, навіть, на комерційних об'єктах.

   Щоб вінілова плитка довго радувала, необхідно розуміти, що, як і у всіх сферах, велику роль відіграє співвідношення «ціна-якість», є плитка, виготовлена ​​з первинної і вторинної сировини. Плитка із вторинної сировини може «гуляти» в процесі експлуатації, кришитися, мати неприємний запах.