Ковролін виконує безліч різних функцій. Він має при цьому ряд переваг і недоліків. Цей матеріал ідентичний багатьом іншим будівельним матеріалам. На підлозі ковролін чудово виглядає, при цьому він забезпечує звукову та теплову ізоляцію. Укладання його не складає труднощів, а терміни експлуатації досить тривалі.
Ковролін виготовляється в декількох варіантах, які повністю залежать від складу ворсу. В процесі виробництва знаходять застосування волокна натурального і синтетичного походження. В якості натуральних волокон застосовується шерсть, рослинні волокна, бавовна і льон. Сам ковролін може вважатися натуральним матеріалом в тому випадку, якщо в його складі знаходиться не менше десяти відсотків вовни.
Натуральний ковролін легко чиститься, він пластичний і пружний. Природно, у нього є і деякі мінуси. Головний з них - ціна. Натуральний ковролін варто трохи більше синтетичного ковроліну, володіючи при цьому слабкою зносостійкість.
Ковролін синтетичного походження виготовляється з нейлону, поліпропілену, поліакрилу і поліестеру. В даному випадку вдається отримати однорідну поверхню ковролінового покриття. На неї не буде звертати увагу моль.
Покриття з нейлону відрізняються більшою довговічністю. Даний матеріал цветоустойчів і невибагливий до пошкоджень механічного характеру. Недолік нейлонового ковроліну полягає в тому, що він накопичує статику і притягує найрізноманітнішу бруд і пил. У чистому вигляді поліакріл не використовується при виготовленні ковроліну. У своїй основі він є добавкою до інших волокнах. Обґрунтовано це тим, що він схильний до швидкого зносу. Зовні він нагадує шерсть і досить легко може бути пофарбований.
Ковролін поліестровий дешевше нейлонового ковроліну. Він пожежонебезпечний і наділений меншою міцністю. Поліпропілен застосовується при виготовленні ковролінового покриття, яке буде застосовуватися на відкритому повітрі. Даний матеріал не боїться впливу вологи і стійкий до вицвітання.
Ковролін і його укладання
Ідеальним варіантом укладання ковроліну стане покриття всього статі єдиним шматком матеріалу. При великих габаритах приміщення виникає необхідність стикування ковроліну. При цьому в обов'язковому порядку варто звертати увагу на ворс і його напрямок. Не можна стики робити в місцях постійного пересування людей. Краще все стики розмістити під меблями. Якщо покриття буде укладено ворсом у напрямку до входу, то в приміщення буде заноситися меншу кількість бруду. У маленькому приміщенні ковролін краще укладати єдиним відрізом. В такому випадку краю покриття кріпляться до підлоги двостороннім скотчем або плінтусами. Укладання покриття на скотч є найбільш поширеним методом фіксації покриття.