Вибираючи підлогове покриття в дитячу кімнату, звертати увагу слід, не тільки на привабливий вигляд покриття, але і на його безпеку для розвитку і здоров'я вашої дитини.

   На самому початку необхідно дізнатися, з яких матеріалів виготовлено покриття для підлоги. Вони обов'язково повинні бути натуральними і екологічно безпечними. При цьому покриття для підлоги в дитячу кімнату повинно володіти такими якостями як: гіпоалергенність, антистатичність, трудновоспламеняемость.

   І це ще на всі вимоги, які можуть пред'явити батьки, вибираючи підлогове покриття в кімнату для своєї дитини. У підлозі не повинно бути ніяких швів, тріщин, виступів. Він повинен володіти високою міцністю, бути цілісним - тоді дитина не зможе травмуватися. Пол повинен бути добре витримує вологу, його легко можна буде очистити від фарб, клею, пластиліну, фломастерів та інших розваг для дитини. Бажано, щоб він був утепленим і не марким. Зовсім не потрібно слизьке покриття для підлоги. Гарним доповненням до всього цього буде гарна шумоізоляція.

   Для дитячої кімнати найкращими будуть такі покриття:

1. Ковролін і інші покриття подібного плану з натуральних матеріалів. Ковролін прекрасно зберігає тепло, проте чистити його не зовсім легко. Він швидко вбирає в себе пил, бруд. Для полегшення чищення, слід, бажано, купувати ковролін з жорстким і коротким ворсом. Деякі виробники пропонують покупцеві ковролін на джутовій, антистатичній основі, він не загоряється і без труднощів чиститься. Бажано ковролін з натуральним ворсом, перед використанням, обробити протигрибковим і антибактеріальним засобом.

2. Натуральне дерев'яне підлогове покриття в будь-якій формі. Це може бути паркет або звичайна масивна дерев'яна дошка. Підлога з такого матеріалу абсолютно нешкідлива для здоров'я дитини. Зараз виробники, при виробництві своїх підлогових покриттів, користуються, тільки, натуральною сировиною і екологічно чистими лакофарбовими засобами. Дерев'яна підлога стійка до впливу хімічних речовин, має хорошу звукоізоляцію. Покриття такого плану довго прослужить і при цьому не втратить своєї привабливості. До того ж, ще й вологе і зносостійке.

3. Ламінат теж прекрасно підійде в кімнату для дитини. Тим більше величезний спектр колірних рішень допоможе створити затишок у будь-якій кімнаті. Він легко миється, різні мікроорганізми в ньому не розмножуються, бруд не липне, фарби і фломастери дуже легко видалити розчинником без шкоди для ламінату. Сучасний ламінат має надійну вологостійкість.

4. Покриття коркове для дитячої кімнати. Лікарі-ортопеди схвалюють коркове покриття тому, що підлога з такого матеріалу пружня, а це, в значній мірі, зменшує навантаження на скелет дитини. Миється така підлога без проблем, має відмінну звукоізоляцію і має бактерицидні властивості. Він гіпоалергенний і антистатичний, витримує великі механічні навантаження.

5. Універсальне покриття для підлоги - лінолеум. Вибираючи таке покриття в дитячу, бажано купувати тільки лінолеум з натуральної сировини. Він стійкий до нагрівання, прекрасно підійде для «теплих підлог», антистатичний. Але швидка зношуваність і м'якість є його великим мінусом.