Використання ламінату дозволяє без особливих зусиль провести фінішну обробку підлоги, отримавши чимало практичних і естетичних переваг. Деякі власники квартир використовують цей матеріал при ремонті на кухні. Але наскільки цей метод розумний? Щоб зрозуміти, чи підходить ламінат для обробки підлог на кухні, слід розібратися в плюсах і мінусах застосування такого матеріалу. Про них і піде мова нижче.

   Переваги ламінату на кухні

1. Висока зносостійкість. Кухня вважається одним з найбільш відвідуваних місць в квартирі. Тому, підвищені характеристики зносостійкості, які присутні у ламінату, стануть в нагоді. Ламінат, укладений на підлогу тут, зможе залишатися в гарному станіи ціле десятиліття.

2. Просте усунення забруднень. Самостійно очистити ламінат від бруду або жирних плям гранично легко. Оскільки, кухня - приміщення, з інтенсивною силою забруднення, така якість, теж, виявиться неймовірно корисною.

3. Ефектний зовнішній вигляд. При покупці ламінату завжди можна підібрати матеріал з таким дизайном, щоб він дозволив забезпечити ефектне оформлення інтер'єру. Ламінат зможе зробити кухню затишною, а також буде гармоніювати з іншими оздоблювальними матеріалами і меблями.

   Недоліки ламінату для кухні

1. Скромні показники вологостійкості. Ламінат не так швидко псується від вологи, як деревина. Але частий контакт з водою для нього може бути згубним. Використовуючи ламінат на кухні, доведеться стежити, щоб на нього не лилися рідини. В процесі миття потрібно використовувати мінімум води. А, через велику кількість швів в облицюванні, вода легко проникає під ламінат.

2. Неможливість ремонту при пошкодженнях. Пошкодити ламінат на кухні досить просто. Якщо на нього впаде предмет (наприклад, чайник), на панелі може залишитися скол. Усунути такий дефект самостійно не вийде. Доведеться замінювати пошкоджену деталь.

3. Недостатня екологічність. Оскільки ламіновані панелі виробляються зі штучних матеріалів, чекати від них високої екологічності марно.

   Підходить ламінат для кухні чи ні?

   Якщо враховувати переваги і недоліки, які ламінат проявляє при експлуатації на кухні, можна зробити висновок, що з певними обмеженнями в цьому приміщенні він прослужить гідно. Важливо тільки правильно організувати його експлуатацію. І тоді підлогове покриття покаже себе з кращого боку і не завдасть серйозних неприємностей.