Вологостійкий ламінат вважають одним з найбільш зносостійких, оскільки він виготовляється на базі 32 або 33 класу розглянутого підлогового покриття. Його укладання доцільне в тих приміщеннях квартири, де може накопичується невелика кількість вологи. Для ванної кімнати, де характерна, постійно велика, вологість. Рекомендується укладати більш стійкий до води ламінат - водостійкий.

   Типи вологостійкого ламінату

   На ринку продавці пропонують три типи вологостійкого ламінату. Перший тип - класичний. В основі дошки - HDF-панелі. Підлогове покриття може спокійно перенести до трьох годин прямого контакту з водою. Другий тип - ламінат з посиленою вологостійкістю. Шукати такий різновид підлогового покриття варто в спеціальних колекціях окремих виробників. Тритій тип ламінату - пластиковий. Панелі матеріалу виготовляються з пластика, який, за своїми характеристиками, не пропускає воду. Вологостійкий ламінат з пластика не боїться вологи і води. Його використання допустимо не тільки в побутових приміщеннях. Варто зазначити, що для перших двох типів - класичного і з посиленою вологостійкістю - існують стандарти безпеки, в той час, як для пластикового ламінату, таких нормативів практично немає.

   Особливості укладання вологостійкого ламінату

   Найвідповідальніший момент при укладанні підлогового покриття - це створення достатнього гідроізоляційного шару між основою і будівельним матеріалом. Важливо правильно підібрати підкладку, яка, крім необхідних параметрів, може виконувати шумо- і теплоізоляційні функції.

   Де рекомендується укладати вологостійкий ламінат?

   Матеріал, як варіант для побутового приміщення, активно використовується в квартирах і заміських будинках. Найпопулярніші кімнати для монтажу підлогового покриття - кухня, передпокій, туалетна кімната, допоміжні приміщення (комори). Вологостійкий ламінат, менш вибагливий у догляді, в порівнянні з класичним варіантом, оскільки він не боїться частих вологих прибирань і прямого контакту з водою. Однак, слід дотримуватися одного правила: середня вологість приміщення, де укладено підлогового покриття, повинна бути до 65%.