Плюси і мінуси

   Вибір підлогового покриття завжди важкий і відповідальний вибір. І якщо невдало підібрану меблі можна заховати за іншими елементами інтер'єру, пересунути або легко поміняти, то підлогове покриття нікуди не дінеться і ви будете змушені його терпіти до наступного капітального ремонту. Як правило, підлогове покриття укладається на десятки років, тому важливість його правильного вибору істотно зростає. Давайте розглянемо два популярних підлогових покриття, які схожі між собою? завдяки гладкій поверхні і різному колірному оформленню, але є, при цьому, абсолютно різними матеріалами, це: лінолеум і ламінат.

   Порівнюючи ці два підлогових покриття, важко виділити найкраще з них. Адже вони мають різні сфери впливу. Ламінат, це більш благородний матеріал, який використовується для укладання в вітальні або спальні і, іноді, в передпокої. Лінолеум, це міцне робоче підлогове покриття, здатне витримати велику прохідність і пролежати, при цьому, довгі роки.

   Лінолеум, як правило, укладають на кухні, в передпокої, на балконі і в інших подібних приміщеннях. Переваги лінолеуму в тому, що він: еластичний, простий в укладанні і демонтажі; не створює шуму при ходьбі; доступний в декількох класах, залежно від його призначення і зносостійкості; має, порівняно, доступну ціну; не боїться тривалого впливу вологи і води, легко миється. Звичайно, лінолеум має і недоліки. Але найголовніший з них, стосується лише сприйняття цього підлогового покриття оточуючими, так, як лінолеум не вважається престижним і статусним матеріалом. Однак, не дивлячись на це, він поширився по всьому світу і зараз, це підлогове покриття, можна зустріти, практично, в кожному будинку.

   Ламінат має трохи іншу історію. Він з'явився пізніше лінолеуму. Переваги ламінату очевидні: він легко чиститься, також, як і лінолеум; легко укладається; ламінат також розбитий на класи, в залежності від зносостійкості; можливості вибору покриття в багатьох колірних варіаціях. Ламінат і лінолеум холодні матеріали. У зимову пору року вони досить холодні, тому, на такій поверхні слід ходити у взутті або в теплих шкарпетках. В цьому і полягає головний мінус ламінату. Якщо лінолеум пом'якшує звук при ходьбі, то ламінат цього робити не вміє. У підсумку, виходить сильний стукіт при кожному кроці по такому підлогового покриття, якщо ви ходите в тапочках або у взутті. Саме тому, ламінат не бажано стелити в спальній кімнаті, адже це не додасть їй затишку.

   Крім того, ламінат, як і лінолеум, сам по собі, є не дуже затишним покриттям, який створює враження голої кімнати. Тому, для ламінату слід підбирати спеціальний стиль інтер'єру, який би дозволив йому добре виглядати в домашньому інтер'єрі і створити в приміщенні відчуття завершеної дизайнерської думки.