Сучасним аналогом килима, який все частіше використовують для оформлення інтер'єрів приміщень, є ковролін. Даний матеріал може прикрашати найрізноманітніші зони квартири, в тому числі і ті, які недоступні для прикраси звичайним килимом. Матеріал представлений в будівельних магазинах в двох різновидах: синтетичної і натуральної. При цьому перший, багато в чому може зрівнятися зі своїм натуральним аналогом.

   Особливості створення синтетичного ковроліну.

   1. Нейлон забезпечує ковролін необхідною м'якістю, здатністю тримати ворс, стійкістю до дії предметів меблів, що характеризується відсутністю на ньому вм'ятин від їх ніжок. Матеріал не схильний до вицвітання завдяки нейлону, який забезпечує його легке очищення і тривалий експлуатаційний термін.

   2. Менш дорогими аналогами нейлону є поліестер і акрил. При цьому термін їх служби і показники м'якості менше, ніж у попереднього. Притаманне такого матеріалу і наявність синтетичного блиску.

   3. При створенні ковроліну з використанням такого матеріалу, як поліпропілен, він не буде мати високою якістю. З позитивних же його особливостей можна відзначити легку очистку.

   4. Значними перевагами володіє ковролін, компонентами якого є суприм і терклон. З переваг такого матеріалу можна відзначити простоту очищення, м'якість, зовнішню імітацію вовняного покриття. Крім того, за рахунок хімічної і термічної обробки даних компонентів ковролін наділяється більшою зносостійкістю.