Перш ніж зробити настил лінолеуму, перед господарями квартири часто постає питання: чи потрібно використовувати підкладку під такий вид підлогового покриття. Безумовно, потрібно, так її завдання полягає в згладжуванні нерівностей підстави. Якщо чорнова підлога має дефекти, на покладеному покритті в найближчі терміни з'являться тріщини, западини і горбки. Більш того, підкладка забезпечує тривалий термін служби матеріалу і гарантує належну звуко- і теплоізоляцію.

   Підкладка, призначена для лінолеуму, проводиться з різних матеріалів. Вона буває джутовою, лляною, спіненою, корковою.

   Джутовая підкладка

   Підкладка такого плану включає до свого складу натуральні джутові волокна. До додаткових компонентів слід також віднести антиПРО, який запобігає гниттю матеріалу, і характеризується вогнетривкими якостями.

   Пробкова підкладка

   В її основі лежить подрібнена кора дерева. Пробкова підкладка повністю безпечна, з екологічної точки зору, так як технологія її виробництва виключає використання синтетичних речовин. До інших переваг даного матеріалу можна зарахувати відмінні звуко- і теплоізоляційні характеристики. Не позбавлена ​​така підкладка і недоліків. В першу чергу варто відзначити високу її вартість, в зв'язку з чим, дозволити собі такий виріб може не кожен бажаючий. Крім цього, її поверхня позбавлена ​​великоъ жорсткості, а це значить, що вона буде прогинатися під предметами меблів, в зв'язку з чим, неминуча деформація лінолеуму.

   Льняна підкладка

   Уклавши під лінолеум лляну підкладку, можна уникнути появи вологи і грибка. Це обумовлено тим, що матеріал забезпечує належну вентиляцію між підлогою та лінолеумом. Під час виробництва такої підкладки, використовується натуральна сировина у вигляді льону, тому виріб характеризується екологічністю і його можна сміливо використовувати, не побоюючись за здоров'я. Технологія виготовлення підкладки має на увазі обробку матеріалу антипіренами, завдяки яким можна виключити появу грибка і комах. Для того щоб в приміщенні було сухо і тепло, під лінолеум як підкладку можна вибрати комбінований варіант, який включає до свого складу льон, джут і шерсть. Такий матеріал має підвищену зносостійкість і теплоізоляційними якостями.

   Спінена підкладка

   Думка фахівців з цього приводу одноголосно: спінену підкладку використовувати в якості основи під лінолеум недоцільно. Під покриттям вона незабаром втрачає свою форму і не справляється з покладеними на неї функціями.