Лінолеум - одне з найпоширеніших підлогових покриттів в усьому світі. Далекий предок лінолеуму - "промаслені полотна" - був відомий ще в 17 столітті, а стародавні вікінги, за допомогою промаслювання тканини, надавали своїм вітрила додаткову міцність і водонепроникність.

   Лінолеум, який випускається сьогодні, сильно відрізняється від покриттів, вироблених ще 20 років тому. Сучасні технології та розробки вчених дозволяють виготовляти продукт, що якісно відрізняється від своїх попередників. Але в пам'яті людей ще живі старі стереотипи, які нерідко народжують міфи, мало відповідають дійсності. Нижче наведені деякі з них.

   1. Лінолеум - старомодний продукт.

   Лінолеум сильно постраждав від свого іміджу: м'який, швидко зношується і легко рветься, дуже дешево виглядає ... Сучасний лінолеум нічим не нагадує покриття 60-80-х років і по праву займає близько 40% ринку підлогових покриттів.

   Сьогодні лінолеум випускають, або з натуральних компонентів (натуральний лінолеум), або з синтетичного полімеру полівінілхлориду - ПВХ-покриття, яке у нас, на відміну від західних країн, також називають лінолеумом. Невелику частину ринку займають покриття, що виготовляються на основі гуми, нітроцелюлози, пр.

   Створений з високотехнологічних, спеціально розроблених полімерних матеріалів або ж особливих комбінацій натуральних матеріалів, сучасний лінолеум пропонує найширший вибір дизайну, кольору і фактури покриття. У деяких видах лінолеуму використовують так звані "чіпси" - спеціальні перламутрові ПВХ шматочки, які надають малюнку ефект тривимірності. У компанії Tarkett (Таркетт), наприклад, є своя власна дизайн-студія та дизайнери, які працюють над створенням безлічі неповторних декорів.

   Так що сьогодні лінолеум - матовий або глянсовий, з різноманітною текстурою і рельєфом, великою палітрою кольорів, візерунків і малюнків - це сучасне, якісне покриття, яке зможе доповнити або змінити інтер'єр будь-якого приміщення, відповідно до Ваших бажань.

   2. Чим товщі лінолеум, тим він кращий.

   Зносостійкість лінолеуму ні в якій мірі не залежить від його товщини. Товстий лінолеум може не мати захисного шару і бути занадто м'яким - як наслідок, покриття може постраждати від подряпин, вм'ятин і слідів. Навпаки, більш тонкий, до того ж більш компактний лінолеум може бути відмінної якості.

   На зносостійкість і якість лінолеуму впливають його щільність, товщина захисного шару, наявність додаткового захисту. Висока щільність покриття гарантують стабільність його розмірів як по довжині, так і по товщині. Стійкість покриття до механічних пошкоджень - подряпин, стирання - повністю залежить від товщини захисного, "робочого" шару. Чим товщі захисний шар, тим довше прослужить і сам лінолеум. Додаткове нанесення поліуретанового шару (як правило) не дозволяє бруду і микрочастицам проникати в структуру лінолеуму, забезпечуючи легкість в догляді і збереження привабливого зовнішнього вигляду.

   3. Лінолеум складно укладати, при його укладанні видно шви.

   Укладання лінолеуму, особливо в житлових приміщеннях - зовсім нескладне завдання, з яким справиться навіть людина без спеціальної підготовки. Виробники лінолеуму сьогодні пропонують хороший вибір ширини рулону лінолеуму, тому для будинку нескладно вибрати покриття по ширині кімнати, кухні, коридору. Розкачати лінолеум і давши йому трохи вирівнятися, роблять прирізку, потім приклеюють до стяжки (іншій основі) або просто притискають плінтусом. Якщо є необхідність стикування - просто правильно регулювати малюнок (за наявності такого), а шов можна обробити спеціальним клеєм. У такому варіанті лінолеум необхідно приклеювати до основи.

  Трохи складніше з укладанням комерційного і натурального лінолеуму, адже це щільні, жорсткі покриття. Натуральний лінолеум крім усього ще й трохи крихкий. Як правило шви закладаються спеціальним шнуром, який розігрівається і прикріпляється на місце стику за допомогою будівельного фена.

   При правильному укладанні, шва, між двома полотнами лінолеуму, можна і не помітити, зовсім.

   Єдине, на що слід звернути увагу, при покупці лінолеуму, якщо ви будете стикувати два (або більше) полотна в одному приміщенні - він повинен бути з однієї партії виробництва (треба запитати у продавця) - різні партії одного і того ж лінолеуму можуть трохи відрізнятися по кольором.