Лінолеум, як оздоблювальний матеріал, переживає друге народження.

   Лінолеум випускається натуральний і синтетичний. Синтетичний лінолеум ще називають ПВХ - покриттям. Гідність лінолеуму з ПВХ є його дешевизна. На жаль, цей будматеріал має термін служби всього в кілька років. Втім, існує більш довговічний, т. н. «Комерційний» різновид синтетичного лінолеуму. Такий будівельний матеріал широко використовується не тільки в офісах, для яких його розробляли, а на кухнях і передпокоях звичайних квартир. Комерційний лінолеум є одним з міцніших підлогових покриттів.

   Перевагою комерційного лінолеуму є зносостійкість, тому, в основному, комерційний лінолеум настилають в місцях з великим навантаженням на підлогу або в приміщеннях з великою прохідністю. За своєю довговічностю комерційний лінолеум не поступається кахельній плитці. Мінімальний термін служби комерційного лінолеуму від 10 років. Комерційний лінолеум виготовляється в рулонах і у вигляді плитки, може мати антибактеріальну обробку, володіти протиковзкими, антистатичними і струмопровідними властивостями.

   Також відмінною рисою комерційного лінолеуму є можливість нанесення будь-яких зображень. Настил комерційного лінолеуму вимагає спеціальних знань і наявність спеціальних інструментів, тому настил комерційного лінолеуму краще довірити професіоналам, тим самим збільшивши термін його служби.

   Натуральний лінолеум, як будівельний матеріал, використовується ще з позаминулого століття. Він стійкий до стирання і продавлювання, бездоганний екологічно, а термін служби такого лінолеуму перевищує 40 років. Однак, вартує цей чудовий, будівельний матеріал, досить дорого.