В процесі експлуатації ковроліну можуть виникати найнеймовірніші і небажані моменти, за якими доведеться в подальшому здійснювати ті чи інші дії. Зокрема в цій статті ми поговоримо про можливості ремонту ковроліну після їх продавлювання, пропалювання і інших шкідливих небажаних впливів, які суттєво можуть позначитися на яскравості і привабливості зовнішнього вигляду даного вироби.
   Найпростішими, звичайними і необхідними інструментами тут можуть бути звичайна ізолента, власне сам ковролін, запасні його клаптики, килимова стрічка одностороннього типу, металева консервна банка, гострий канцелярський ніж, фломастер, власне ножиці і слюсарні рукавички.

   Перш ніж почати закладати пошкоджене місце, потрібно знайти латочку. Тобто безпосередньо матеріал, який встане на пошкоджене місце. В якості заплатки можуть стати відходи ковроліну після його укладання, або акуратно відрізана частину від покладеного ковроліну в важкодоступному і малопомітному місці, де практично його наявність мало принесе естетичної користі. Після цього вирізається латочка, відповідно до розмірів, які необхідні. Для цього достатньо просто поставити залізну банку, або ж іншу ємність з круглою підставою, горловиною, так, щоб вона повністю перекривала видиме пошкодження. Ретельно вдавлюється до основи характерного сліду. За допомогою ножа окреслений контур вирізується, все, латочка готова.

   Досить важливо відзначити напрямок ворсу, для чого буде потрібна ізоляційна стрічка, на якій вказується напрям ворсу покриття. Точно також робиться і з латкою. Пошкоджена ділянка, як і латочка, окреслюється тією ж банкою. Далі без проблем сміливо видаляйте пошкоджене місце, при цьому намагайтеся обережно працювати ножем, щоб контур не став більше заплатки. Суть процесу полягає в тому, щоб вирізаний шматок ковроліну виявився максимально маленьким, на скільки це можливо, а латка на 1 мм більше, так вона ідеально впишеться в пошкоджене місце. Після цього нанести килимову стрічку в утворився ділянку. Сьогодні існує кілька килимових стрічок на односторонній і двосторонній основі.

   Наступним етапом видаляється підкладка з липкою частини, при цьому на неї наноситься раніше вирізаний шматок ковроліну, після чого міцно притискається і максимально правильно і якісно розправляється. Процес довести до того, щоб інстальований шматок ковроліну ідеально вписався в простір підлогового покриття, при цьому візуально не було видимих ​​відмінностей. Слідкуйте за тим, щоб стрілки напрямку ворсу і на виправлення цієї і на ковроліні дивилися в одному напрямку. Довгий ворс зрізається, волокна надлишкові видаляються. Остаточним етапом потрібно розташувати ножиці, їх ножі, паралельно, горизонтально площині килима, і як перукар, зрізати виступаючі ворсинки та інші частини ковроліну, так, щоб вони між собою «перемішалися». На кілька годин зверху поставте на латочку важкий предмет, щоб адгезійні властивості клеїть основа проявила по максимуму. Бажано певний час пошкоджене місце не навантажувати, використовувати з мінімальною інтенсивністю, не використовувати для очищення пилососом. Таким чином, латочка зможе прийняти не тільки правильне положення, але і максимально щільно і якісно скріпитися з клейкою основою, що вбереже її від передчасного вилучення і позитивно вплине на тривалу експлуатацію.