Сьогодні в якості комфортного і практичного підлогового покриття часто використовують різні види ковроліну, який стелиться по всьому периметру приміщення. Щоб зберегти привабливий зовнішній вигляд і довший строк служби, ковролін потребує чищення та догляду.

    Бруд прискорює знос виробу, для того щоб він не проникав у волокна килимового покриття, його потрібно регулярно пилососити. Для чищення петельчатого ковроліну, з високим ворсом, потрібно використовувати просту пилососну насадку, так як жорстка щетина може пошкодити волокна. А ось для того, щоб почистити килимове покриття з розстриженими петлями, підняти всі забруднення з його глибини, при чищенні, краще взяти тверду щетинну пилососної насадки. Крім цього, закінчуючи чистку такого покриття, необхідно пройтися пилососом по напрямку волокон, що охоронить ковролін від утворення на ньому тіньових смуг.

   При постійному догляді, за допомогою пилососа, ковролін, як правило, не потребує серйозного додаткового чищення. Однак, часто буває, що забруднене килимове покриття вимагає більш ретельного очищення. У такому випадку, краще всього довіритися фахівцям, які займаються чисткою килимів і килимових покриттів. Якщо Ви зважилися чистити ковролін самостійно, рекомендується використовувати, тільки якісні засоби для чищення та чітко дотримуватися інструкцій.

   Існують різні чистячі засоби, які підходять для обробки килимових покриттів: це і шампунь для вологої чистки, і очищувальна піна, і порошок для сухого чищення, і різні засоби для виведення плям ....

   Перед тим як використовувати одне із зазначених засобів, ковролін необхідно ретельно пропилососити, адже бруд або пил може пошкодити структуру волокон. Найлегшим способом поновлення килимового покриття послужить чистка сухим порошком. Такий засіб, практично не деформує структуру ковроліну.
   Після рівномірного розподілу порошку на поверхні, потрібно його легко втерти, деякий час почекати, а потім зібрати пилососом розсмоктавшийся бруд разом із залишками порошку. Для не надто забрудненої і невеликої поверхні килимового покриття зазвичай використовують для чищення піну. Цей засіб, перед застосуванням, необхідно перевірити на невеликій ділянці покриття: чи не зміниться забарвлення виробу.
   Вологе чищення застосовується при сильних забрудненнях килимових покриттів. Такий вид чистки краще довірити фахівцям, адже якщо не видалити всю вологу і неправильно висушити ковролін, є велика ймовірність порушення структури волокна і підстави покриття.