Перед укладанням килимового покриття, необхідно правильно його підібрати до приміщення, де воно буде стелитися. Важливо представляти, як буде поєднуватися ковролін за колірною гамою із загальним інтер'єром кімнати, зокрема з меблями, шторами, кольором стін. Світлі тони більш доречні в спальні, але ніяк не в передпокої. А м'який пухнастий ковролін в дитячій, майже напевно викличе захоплення його маленьких господарів.

   Для укладання ковроліну потрібен абсолютно рівну підлогу. Залишки старого підлогового покриття необхідно зняти, тріщини або діри в бетонному стягуванні - закрити, нерівності постаратися вирівняти самовирівнюється сумішшю. Як варіант, підлога може бути вирівняний за допомогою листів фанери або гіпсокартонних плит. Для збереження і збільшення тепла і поліпшення звукоізоляції під килимове покриття (ковролін) часто укладають підкладку.

   Прикріпити килимове покриття можна за допомогою клейкої стрічки. Такий спосіб застосовують в приміщеннях площею не більше 20-30 кв.м. Якщо площа приміщення менше 20 кв.м., ковролін можна укладати, не клеючи його до основи. Перед тим, як починати укладання ковроліну, необхідно провести точні виміри, додавши, до отриманих даних, запас по краях. Потім проводять попередню укладку і підгонку підлогового покриття за допомогою спеціального ножа. Після цього ковролін згортають і виносять, а до підлоги, уздовж стін і посередині кімнати, приклеюють смуги двосторонньої клейкої стрічки. І тільки після таких дій, остаточно приклеюють килимове покриття, уважно розгортаючи і вирівнюючи його відносно стін.

   Клеїти ковролін можна також безпосередньо до підлоги за допомогою спеціального клею. У продажу є як різні види клею, які підходять саме для тканих або нетканих основ, так і універсальні види для різних основ. При такому способі укладання ковроліну, можна не боятися, що покриття згодом буде кривитися. По всій поверхні клей наносити необов'язково, але потрібно ретельно проклеїти дверну зону і краю під плінтусом. Будьте уважні з дозуванням клею, його надлишок здатний пройти через натуральну основу ковроліну і зіпсувати ворс. При укладанні петльових килимових покриттів, застосовуваних в приміщення з підвищеною прохідністю краще приклеювати їх по всій площі.

   Доповненням до підлогового килимового покриття служать оздоблювальні профілі і плінтуси, які маскують місця стику ковроліну зі стінами, з'єднання смуг на порозі або на сходах.